Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Czy wiesz, że istnieje nielekowa terapia dla osób starszych, która działa na urazy i schorzenia, takie jak artretyzm, ból stawów, choroba Parkinsona, nietrzymanie moczu, jednocześnie poprawiając twoją siłę i wytrzymałość? Tak, to fizjoterapia Poznań!  To leczenie fizjoterapeutyczne odbywa się poprzez ruch, ćwiczenia, masaże, terapię manualną i inne metody, ponad leki i operacje. Fizjoterapia jako skuteczna metoda leczenia wielu schorzeń może również przyspieszyć powrót do zdrowia po operacji. W rzeczywistości ćwiczenia fizjoterapeutyczne zostały naukowo udowodnione jako jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia bólu i urazów. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

Leczenie fizjoterapeutyczne nie tylko dla sportowców!

Wiele osób zakłada, że fizjoterapia jest przeznaczona tylko dla sportowców wracających do zdrowia po kontuzjach. W rzeczywistości fizjoterapia jest tak samo skoncentrowana na przywracaniu lub utrzymywaniu ruchu i równowagi, zmniejszaniu lub leczeniu bólu u osób starszych. Istnieją setki problemów związanych ze starzeniem się. Na szczęście można im zapobiegać, leczyć lub nimi zarządzać za pomocą fizjoterapii w ramach kompleksowego programu przygotowanego leczenia. Chociaż fizjoterapia Poznań nie może zatrzymać procesu starzenia, może pomóc zmniejszyć jego wpływ na seniorów i ich życie. 

Korzyści dla seniorów

Korzyści, jakie przynosi leczenie fizjoterapeutyczne dla seniorów są dobrze ugruntowane. 

Ćwiczenia są ważne dla osób w każdym wieku. Jednakże mogą również stanowić zagrożenie dla osób starszych, zwłaszcza tych z chorobami serca, osteoporozą lub innymi powszechnymi problemami zdrowotnymi. Leczenie fizjoterapetyczne to doskonały sposób na ćwiczenia dla seniorów pod uważnym okiem specjalisty zmniejszając ryzyko urazów związanych z ćwiczeniami. Dla seniorów szczególnie poleca się ćwiczenia rozciągające (PNF), które pobudzają aktywności mięśni. Ponadto masaż tkanek głębokich, którego celem jest mobilizacja i przywracanie sprawności we wszystkich warstwach ścięgien, mięśni i stawów. 

Fizjoterapia to doskonała nieinwazyjna i niefarmaceutyczna metoda leczenia. Budowanie siły i elastyczności pomoże leczyć szereg problemów. Dodatkowo zapobiegać kontuzjom (a tym samym zapobiegać inwazyjnym zabiegom, których mogą wymagać). Opcje chirurgiczne stają się coraz bardziej ryzykowne wraz z wiekiem. Dlatego trzymanie się z dala od stołu zabiegowego musi być najwyższym priorytetem dla każdego seniora.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że leki przeciwbólowe (nawet dostępne bez recepty) mogą czasami kolidować z innymi lekami przyjmowanymi w przypadku chorób przewlekłych. Unikanie konieczności przyjmowania dodatkowych leków jest ważnym elementem każdego planu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Nigdy nie jesteś za młody ani za stary, aby poprawić swoje samopoczucie fizyczne i psychiczne poprzez leczenie fizjoterapeutyczne. Skontaktuj się z przyjaznym i doświadczonym fizjoterapeutą Szymonem Budnikiem. Jest on gotowy pomóc Ci na drodze do lepszego zdrowia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *