Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Kinestiotaping to to rehabilitacyjna technika tapingu, która ma na celu ułatwienie naturalnego procesu gojenia organizmu, przy jednoczesnym zapewnieniu wsparcia i stabilności mięśniom i stawom. Kinezjologia ma na celu utrzymanie równowagi w mięśniach i tkankach. Wykorzystuje techniki monitorowania mięśni, aby zidentyfikować problemy z wydajnością organizmu.

Kinestiotaping to więc opcja leczenia, jeśli doznałeś urazu lub choroby, która prowadzi do problemów z poruszaniem się i funkcjami motorycznymi. Polega na umieszczeniu pasków specjalnej taśmy na ciele w określonych kierunkach, aby pomóc w utrzymaniu stawów, takich jak kolano, kostka lub nadgarstek, a także mięśni i ścięgien. Można go stosować w celu ułatwienia funkcji mięśni, stabilizacji stawów lub zahamowania nieprawidłowego kurczenia się mięśni. Można go też stosować, aby zmniejszyć ból, obrzęk i skurcz mięśni.

Zobacz inne oferowane usługi!

Kinestiotaping – specjalny rodzaj taśmy

Taśma terapeutyczna to elastyczna taśma bawełniana z klejem akrylowym. Taśma ta to nowoczesny rodzaj taśmy terapeutycznej, którą nakłada się na skórę w celu leczenia urazów lub innych schorzeń. Sposób aplikacji i miejsce, w którym się ją stosuje, zależy od rodzaju wsparcia, jakiego potrzebuje twoje ciało. Taśmę można nakładać z różnymi napięciami, aby uzyskać odpowiednią ilość wsparcia w celu ustabilizowania dotkniętego obszaru.

Kinestiotaping jest powszechnie stosowany przez sportowców przy kontuzjach sportowych. Jednak taśma kinezjologiczna stała się w ostatnich latach bardziej rozpowszechnioną opcją leczenia. Taśma kinezjologiczna została opracowana w latach 70. XX wieku przez dr Kenso Kase. Opracował on wiele technik stosowanych obecnie w kinezjologii i wprowadził na rynek markę taśm Kinesio Tape.

Zalety stosowania kinestiotapingu

  • Wsparcie mięśni: poprawia zdolność poruszania osłabionymi mięśniami i zmniejsza ból
  • Poprawia krążenie krwi: poprawia krążenie krwi, delikatnie unosząc skórę, aby umożliwić zwiększony przepływ krwi.
  • Stymuluje gojenie: wspomaga gojenie w naturalny sposób
  • Poprawia problemy ze stawami: zwiększony zakres ruchu
  • Zmniejsza ból w niektórych obszarach: w przypadku nałożenia na dotknięty obszar, taśma może usuwać płyny z obrzęku lub zmniejszać napięcie powodujące ból.
  • Zapobieganie urazom: jeśli sportowiec wie, że ma tendencję do potrzeby większej stabilizacji ramion lub podparcia kolana, taśmowanie przed zawodami może być świetnym rozwiązaniem.

Kinestiotaping wchodzi w zakres usług: Fizjoterapia Poznań