Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

IASTM to skrót od mobilizacji tkanek miękkich wspomaganej instrumentami. IASTM to rodzaj terapii manualnej wykorzystujący specjalistyczne ergonomiczne narzędzia, które delikatnie masują skórę. Terapia narzędziowa tkanek miękkich wykorzystuje zestaw instrumentów ze stali nierdzewnej, aby pomóc urazom tkanek miękkich tkanki łącznej, mięśni, tkanek neurologicznych i skóry. Jest skuteczna w urazach tkanek miękkich, takich jak powtarzające się urazy stresowe, nadwyrężenia, skręcenia i zwichnięcia. Ta technika mobilizacji tkanek miękkich leczy wiele schorzeń, w tym ból mięśnia czworogłowego, ból stożka rotatorów, zespół cieśni nadgarstka, ból dolnej części pleców, zapalenie powięzi podeszwowej, łokieć tenisisty, a nawet bóle głowy.

IASTM działa jak standardowy masaż Poznań, ale zamiast rąk fizjoterapeuty używane są specjalistyczne instrumenty. Instrumenty te pozwalają na bardziej bezpośrednie leczenie tkanek miękkich zaangażowanych w ruch.

Zobacz inne oferowane usługi!

Korzyści z IASTM

Ukierunkowane leczenie IASTM może przynieść szereg korzyści, takich jak:

  • Szybsza ulga w bólu
  • Poprawiona mobilność
  • Szybsza rehabilitacja i rekonwalescencja

Terapia narzędziowa tkanek miękkich koncentruje się na określonych obszarach, aby złagodzić sztywność i poprawić zakres ruchu. Pozwala to na wykonywanie ćwiczeń zalecanych przez fizjoterapeutę w celu wzmocnienia uszkodzonego obszaru, co wspomaga gojenie i może pomóc w przywróceniu normalnego funkcjonowania.

Jak przeprowadzana jest terapia?

Pierwsza część zabiegu to rozgrzewka. Obszary zwłóknienia tkanek miękkich są przesuwane, aby blizna była bardziej otwarta. Narzędzie ze stali nierdzewnej służy do śledzenia dotkniętego urazu tkanki miękkiej. Krawędź narzędzia powoli przesuwa się po powierzchni skóry i wchodzi w kontakt z tak zwanymi zrostami. Fizjoterapeuta pociera zrosty narzędziem, aby wywołać ruch. To właśnie tarcie pomaga leczyć urazy tkanek miękkich. Obszar urazu leczy się powtarzającymi się ruchami narzędzia. Szybkość pocierania i wielkość nacisku są dostosowywane podczas zabiegu. Po zabiegu dotknięty obszar jest rozciągany. Fizjoterapeuta może zastosować zimne okłady, jeśli wystąpi jakakolwiek bolesność.

Terapia narzędziowa tkanek miękkich to zabieg w ramach usług Fizjoterapia Poznań.