Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Jeśli zmagasz się z bólami mięśni, niezależnie od tego, czym są one spowodowane (nadmierne ich przeciążenie, siedzący tryb życia, przykurcze mięśniowe) – ten rodzaj masażu jest odpowiedni dla Ciebie.

Masaż tkanek głębokich (ang. deep tissue massage) inaczej głęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki to forma terapii tkanek miękkich. Ma ona na celu przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym.

Masaż tkanek głębokich – przygotować się na ból?

Masaż głęboki bardzo często pacjenci rozumieją w sposób błędny i utożsamiają go z silną oraz bolesną pracą na mięśniach. W rzeczywistości metoda nie wiąże się z wywieraniem mocnego nacisku na tkanki. Ponadto nie wymaga od terapeuty dużej siły, natomiast może być delikatna i łagodna. 

Rodzaje ruchów podczas wykonywania masażu

Cechą wyróżniającą masaż tkanek głębokich spośród innych masaży leczniczych są charakterystyczne chwyty, jakie stosuje fizjoterapeuta:

  • ruchy wydłużające – mają za zadanie wydłużyć skrócone i spięte mięśnie,
  •  ruchy poprzeczne – wykonuje się je na brzuścach mięśniowych, by przerwać powstałe zrosty i oddzielić przedziały międzymięśniowe, będące częstą przyczyną silnego i przewlekłego bólu u chorego,
  •  ruchy uniesienia – mają za zadanie rozciągnąć i przełamać włókna mięśniowe.

Dla kogo przeznaczony jest masaż tkanek głębokich?

Zabieg zaleca się przede wszystkim pacjentom z dysfunkcjami narządów ruchu. Jednakże będzie on odpowiedni dla Ciebie również, jeśli zmagasz się z wadami postawy lub przebyłeś uraz. Co ciekawe, już po pierwszym masażu odczujesz zauważalną poprawę samopoczucia! To niewątpliwa zaleta masażu tkanek, że rezultaty są widoczne nawet po jednej krótkiej sesji. Wśród korzyści długotrwałych wymienić trzeba przede wszystkim zmniejszenie bólu przy równoczesnym zwiększeniu zakresów ruchu masowanego obszaru, dzięki rozluźnionym mięśniom. U pacjentów regularnie korzystających z masażu tkanek głębokich wyraźnie poprawia się też postawa.

Masaż tkanek głębokich – działanie

Omawiana forma terapii działa zdrowotnie poprzez:

  • zwiększenie elastyczności tkanek,
  • likwidację mięśniowo-powięziowych punktów spustowych,
  • regulację napięcia mięśniowo-powięziowego,
  • przywracanie prawidłowej postawy,
  • wzrost ruchomości w stawach,
  • poprawę ukrwienia tkanek.

Poznaj również inne rodzaje masażu, które są oferowane w ramach usług!