Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Blizny potrądzikowe mogą wydawać się podwójną karą. Najpierw musiałeś uporać się z pryszczami, teraz masz ślady, które przypominają Ci o tym problemie. Zmiany trądzikowe (pryszcze) pojawiają się, gdy mieszki włosowe (lub „pory”) na skórze zostają zatkane olejem i martwymi komórkami skóry. Zatkany mieszek włosowy jest idealnym miejscem do rozwoju bakterii i tworzenia czerwonych guzków i wypełnionych ropą czerwonych guzków, zwanych pryszczami.

Blizny potrądzikowe – rodzaje

Odpowiednie opcje leczenia mogą się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju blizny spowodowanej trądzikiem. Istnieją trzy główne rodzaje blizn potrądzikowych:

  • Blizny zanikowe. Pojawiają się jako małe wgniecenia w skórze, które wyglądają jak ukłucia. Występują, gdy skóra nie wytwarza wystarczającej liczby fibroblastów w procesie gojenia. Fibroblasty to komórki, które odgrywają kluczową rolę w gojeniu się ran i produkcji kolagenu.
  • Blizny przerostowe. Występują one, gdy skóra wytwarza zbyt wiele fibroblastów, gdy trądzik leczy się, powodując wypukłą bliznę.
  • Blizny keloidowe. Są one podobne do blizn przerosłych, ale wydają się być grubsze niż pierwotne miejsce trądziku. Często dochodzi do przebarwień, które sprawiają, że są one ciemniejsze niż otaczająca je skóra. Mogą być czerwone lub brązowe. Może również wystąpić swędzenie lub ból.

Mezoterapia igłowa wyleczy blizny potrądzikowe!

Mezoterapia igłowa została po raz pierwszy wprowadzona w latach pięćdziesiątych XX wieku. A już w latach siedemdziesiątych XX wieku odkryto, że ta technika może być stosowana do bardzo skutecznego odmładzania kolagenu i elastyny w skórze. Jest to minimalnie inwazyjny zabieg, w którym lekarz za pomocą jednej igły wstrzykuje w skórę koktajl witamin, kwasu hialuronowego i czynników wzrostu, ogólnie w celu nawilżenia skóry i zwiększenia regeneracji komórek. Dzięki zabiegom mezoterapii praktycy mogą dokładnie określić, jakie produkty chcą wstrzyknąć w skórę, w zależności od problemu skórnego, na który są ukierunkowani. Technika ta od zawsze była wykorzystana do poprawy wyglądu blizn pooperacyjnych i blizn potrądzikowych.

Mezoterapia igłowa przynosi zaskakujące efekty zwłaszcza jeśli chodzi o leczenie blizn potrądzikowych. Podawany w ten sposób produkt stymuluje gojenie się ran. To powoduje uwalnianie różnych czynników wzrostu w celu promowania produkcji nowego kolagenu i elastyny, które są budulcem zdrowej skóry. 

Leczenie blizn potrądzikowych poprzez specjalistyczny masaż

Delikatny masaż wokół blizny na twarzy może pomóc zmniejszyć widoczność blizny. Regularny masaż Poznań może zmniejszyć gromadzenie się kolagenu w tkankach, co może spłaszczyć blizny na twarzy. Mobilizacja blizny poprzez masaż tkanek głębokich twarzy może może rozluźnić blizny, które są mocno przyczepione do leżących poniżej lub otaczających tkanek. Ponadto manipulacja tkanką miękką podczas delikatnego masażu relaksującego może zmiękczyć blizny i zwiększyć elastyczność. Masaż blizn może spłaszczyć te najbardziej nieestetyczne, wypukłe ślady potrądzikowe. Przyłożenie sił mechanicznych do skóry wyzwala szereg zdarzeń biologicznych, w tym:

  • zwiększony przepływ krwi,
  • uwalnianie hormonów np. oksytocyna,
  • indukcja mechanotransdukcji (tj. aktywacja sygnalizacji molekularnej w obrębie blizny) wspomagająca przebudowę struktury blizny.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *