Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

W każdym z nas istnieje cichy system, który dba o nasze zdrowie – układ limfatyczny. Bez tego nasze ciała puchłyby jak balony, zalewając nasze komórki zastałym płynem. Wpływ układu limfatycznego jest tak daleko idący, że wielu nawet nie zdaje sobie sprawy, że drobne bóle, niska energia lub podatność na przeziębienia i grypę mogą być spowodowane powolnym układem limfatycznym i upośledzonym układem odpornościowym. Drenaż limfatyczny jest techniką stosowaną w celu rozwiązania problemów z obrzękami spowodowanymi obrzękiem limfatycznym.

Obrzęk limfatyczny występuje, gdy choroba wpływa na twoje ciało i układ limfatyczny. Głównym objawem obrzęku limfatycznego jest obrzęk różnych części ciała, takich jak nogi i ramiona, w wyniku zebrania płynu, białek i toksyn w krwioobiegu. Drenaż limfatyczny jako delikatny masaż ręczny pomaga ciału stymulować drenaż węzłów chłonnych i usuwać odpady z organizmu. Jako zabieg kosmetyczny masaż drenażu limfatycznego pomaga zredukować cellulit i poprawić wygląd skóry.

Zobacz inne oferowane usługi!

Drenaż limfatyczny – korzyści

Jeśli wystąpi obrzęk limfatyczny, np. po mastektomii, która obejmuje usunięcie tkanki piersi w celu leczenia lub zapobiegania rakowi piersi, masaż drenażu limfatycznego może pomóc złagodzić łagodne do umiarkowanych objawy pooperacyjne.

Oprócz obrzęku limfatycznego masaż drenażu limfatycznego może pomóc w leczeniu kilku problemów zdrowotnych. Badania wykazały, że masaż drenażu limfatycznego może być korzystny w następujących przypadkach:

  • Reumatoidalne zapalenie stawów. Jeśli masz reumatoidalne zapalenie stawów, możesz doświadczać słabego przepływu limfy w miarę postępu choroby. Wraz z obrzękiem tkanek nasila się ból stawów, stawy tracą swoją funkcję, a skóra zmienia kolor. Masaż drenażu limfatycznego może pomóc złagodzić objawy reumatoidalnego zapalenia stawów w późniejszym stadium.
  • Przewlekła niewydolność żylna. Przewlekła niewydolność żylna występuje wtedy, gdy zastawki lub ściany żył znajdujących się w nogach nie działają prawidłowo. Utrudnia to przepływ krwi z nóg do serca. Masaż drenażu limfatycznego może pomóc zwiększyć prędkość przepływu krwi.
  • Masaż może sprawić, że tętnica udowa – duża tętnica w udzie – będzie działać lepiej natychmiast po sesji. 
  • Fibromialgia. Masaż drenażu limfatycznego może pomóc osobom z fibromialgią. Ten stan powoduje zapalenie nerwów skórnych, przebarwienia skóry i obrzęk tkanek. 

Drenaż limfatyczny wchodzi w zakres usług Masaż Poznań.