Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Fizjoterapia to jeden z działów medycyny klinicznej.

Zmagasz się z problemami związanymi z narządem ruchu? Żyjesz z dokuczliwym bólem mięśnia, stawu? A może czujesz ograniczenia w zakresie możliwości ruchowych, spowodowane przebytą kontuzją? Niezależnie od tego, z jakim problemem się zmagasz – wszystkie one powinny nakłonić Cię do wizyty w gabinecie fizjoterapeutycznym. Usługi, jakich podejmuje się w tym zakresie nasz specjalista, pozwolą Ci na utrzymanie bądź przywrócenie całkowitej sprawności fizycznej i zapomnienie o pogorszonej jakości życia, spowodowanej np. dokuczliwym bólem.

Podczas zabiegów fizjoterapeutycznych Twoje ciało dozna uzdrowienia i znów będzie w pełni funkcjonalne!

Skontaktuj się

Fizjoterapia Poznań – na jaką pomoc możesz liczyć?

Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy pomoc wykwalifikowanego fizjoterapeuty jest Ci potrzebna, ważne abyś uświadomił sobie w jakim zakresie może poprawić się jakość Twojego życia. Naucz się na nowo funkcjonować w zgodzie ze swoim ciałem i pozwól mu doznać całkowitej ulgi!

Fizjoterapia Poznań to usługi, z których warto skorzystać po przebytej chorobie, urazie czy operacji. Dlaczego? Po długotrwałym unieruchomieniu, Twoje ciało staje się wiotkie, mniej elastyczne, a mięśnie osłabione i podatne na urazy. Ponadto regularne poruszanie się i wracanie do sprawności fizycznej jest bardzo ważną częścią procesu gojenia. Długotrwała choroba wpływa na Twoje zdolności motoryczne, równowagę oraz mobilność. Jeśli jakaś część Twojego ciała dostąpiła urazu – fizjoterapeuta pomoże Ci odzyskać w niej sprawność.

Ponadto poważne kryzysy zdrowotne, takie jak udar, zawał, nowotwór mogą zaburzyć codzienne funkcjonowanie i przyczynić się do ograniczeń w zakresie zdrowia fizycznego. Nie pozwól, aby różnego rodzaju choroby doprowadziły Cię do stanu unieruchomienia czy zależności od innych. Twoje samodzielne funkcjonowanie jest możliwe!

Na czym polega fizjoterapia w Poznaniu, wykonywana przez naszego specjalistę?

Najważniejszym zadaniem fizjoterapeuty jest prawidłowa ocena i diagnoza stanu zdrowia pacjenta! Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ograniczenia, dotyczące aparatu ruchu bardzo często mają swoją przyczynę w niewłaściwych nawykach życia codziennego. Jednakże dopiero po dokładnej analizie indywidualnego przypadku pacjenta, fizjoterapeuta ma możliwość zaplanować leczenie oraz zacząć realizować terapię. Specjalista o wysokich kompetencjach i umiejętności wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce, przeprowadzi proces terapeutyczny w porozumieniu ze swoim pacjentem. Pamiętaj, że to współpraca dwójki ludzi – Ciebie, jako pacjenta i fizjoterapeuty, jako specjalisty w swojej dziedzinie. Tylko wspólne działania mogą przynieść sukces w postaci eliminacji bólu i innych negatywnych konsekwencji chorobowych.

Fizjoterapia Poznań – pomoc dla każdego!

W obecnych czasach, stres oraz kilkunastogodzinna, szkodliwa dla naszego kręgosłupa pozycja siedząca przy komputerze czy w samochodzie stała się normą. A w dużym stopniu to właśnie ona oraz brak regularnej aktywności fizycznej są przyczyną poważnych dysfunkcji w obrębie narządu ruchu.

Fizjoterapia może pomóc w każdym momencie Twojego życia, niezależnie od wieku czy tego w jakim stanie fizycznym się znajdujesz. Działania dopasowywane są do Twoich potrzeb i okoliczności. Indywidualnie zaplanowana fizjoterapia  może obejmować: odpowiednie techniki manualne, nowoczesne zabiegi fizykalne, jak również specjalistyczne techniki usprawniające oparte na najnowocześniejszych metodach. Fizjoterapia może być leczeniem długotrwałych schorzeń, takich jak zapalenie stawów czy wad postawy, ale również nagłych wypadków, takich jak urazy. Leczenie może zmniejszyć ból, zwiększyć mobilność i przywrócić do normalnej aktywności. Głównym celem leczenia fizjoterapeuty jest zawsze pomoc w zachowaniu jak największej niezależności i aktywności.

Zobacz inne oferowane usługi!