Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Fizjoterapia estetyczna to dziedzina fizjoterapii, która koncentruje się na poprawie wyglądu ciała poprzez zastosowanie różnych technik fizjoterapeutycznych. Celem fizjoterapii estetycznej jest przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności fizycznej pacjenta, poprawa jego samooceny oraz wpływanie na poprawę samopoczucia.

Techniki stosowane w fizjoterapii estetycznej w ramach usług fizjoterapia Poznań to m.in. masaż Poznań, ćwiczenia, kinezyterapia oraz elektrostymulacja mięśni. Fizjoterapię estetyczną stosuje się w celu redukcji tkanki tłuszczowej, poprawy elastyczności skóry, ujędrnienia mięśni. Ponadto w redukcji cellulitu, poprawy krążenia, zmniejszenia obrzęków, redukcji blizn i rozstępów oraz poprawy ogólnego wyglądu skóry.

Fizjoterapię estetyczną stosuje się przede wszystkim w celach kosmetycznych. Jednakże może również mieć zastosowanie w rehabilitacji po urazach i operacjach, w przypadku niedowładów mięśni czy skoliozy. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Rehabilitacja – wszystko co warto o niej wiedzieć

Jakie metody wykorzystuje się w fizjoterapii estetycznej?

W fizjoterapii estetycznej stosuje się różne metody i techniki, które pomagają poprawić wygląd ciała, zwiększyć elastyczność skóry, ujędrnić mięśnie oraz zmniejszyć objawy cellulitu i obrzęków. Poniżej przedstawiam kilka popularnych metod stosowanych w fizjoterapii estetycznej:

  1. Masaże – stosowane są różne techniki masażu, takie jak masaż klasyczny, drenaż limfatyczny czy masaż tkanek głębokich. Masaż Poznań pomaga zmniejszyć napięcie mięśniowe, poprawić krążenie krwi i limfy oraz usunąć toksyny z organizmu.
  2. Ćwiczenia i kinezyterapia – to zestawy ćwiczeń i ruchów, które pomagają ujędrnić mięśnie, poprawić postawę ciała oraz zwiększyć elastyczność skóry.
  3. Elektrostymulacja mięśni – to technika, która polega na wykorzystaniu prądu elektrycznego do stymulowania mięśni. Dzięki temu można zwiększyć ich napięcie oraz poprawić ich wygląd.
  4. Zabiegi kosmetyczne – do zabiegów kosmetycznych stosowane są różne urządzenia, takie jak laserowe usuwanie cellulitu, mezoterapia czy ultradźwięki. Dzięki tym zabiegom można zredukować objawy cellulitu, zmniejszyć obrzęki oraz poprawić elastyczność skóry.
  5. Diagnostyka postawy ciała – w fizjoterapii estetycznej stosuje się również diagnostykę postawy ciała, która pozwala na wykrycie ewentualnych zaburzeń w budowie ciała. Dzięki temu można wprowadzić odpowiednie ćwiczenia i terapię, która pomoże poprawić postawę ciała oraz wygląd skóry.

Fizjoterapia estetyczna – zalety

Fizjoterapia estetyczna ma wiele zalet, które przekładają się na poprawę wyglądu ciała, a także na zdrowie i samopoczucie pacjenta. Przede wszystkim pozwala poprawić wygląd skóry, ujędrnić mięśnie oraz zredukować objawy cellulitu i obrzęków. To z kolei przekłada się na poprawę samooceny. Dlaczego? Ze względu na to, że zwiększenie atrakcyjności fizycznej może wpłynąć pozytywnie na samoocenę pacjenta. Poprzez stosowanie odpowiednich technik, fizjoterapia estetyczna pozwala na zwiększenie elastyczności skóry, co zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu. Ponadto ćwiczenia i masaże stosowane w fizjoterapii estetycznej przyczyniają się do poprawy krążenia krwi i limfy, co korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie pacjenta.

Fizjoterapia estetyczna jest bezpieczna dla zdrowia, ponieważ stosowane techniki są oparte na zasadach medycznych i wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkowo jest powszechnie dostępna i można ją stosować jako uzupełnienie innych metod poprawiających wygląd ciała, takich jak dieta czy ćwiczenia fizyczne.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *