Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Ciało ludzkie ma sieć naczyń znanych jako naczynia limfatyczne. Naczynia te przenoszą nadmiar odpadów cieczy i stałych z tkanek do krwioobiegu. Kiedy się pocimy, nasza skóra działa jako główny ujście tego drenażu limfatycznego. Pot pomaga regulować naszą temperaturę rdzenia, odparowując pot na skórze i chłodząc nas. Drenaż limfatyczny jest jedną z wielu zalet pocenia się; Może jednak mieć negatywne skutki, gdy drenaż staje się nadmierny lub jeśli jest zablokowany lub upośledzony przez blokadę w jednym z węzłów chłonnych. Drenaż limfatyczny jest bardzo korzystny, jeśli pozostaje niezwiązany i zrównoważony; Jednak gdy staje się nadmierne, może powodować problemy, takie jak zatrzymywanie płynów, obrzęk i inne. W tym blogu omówi drenaż limfa i jego korzyści wraz z czynnikami, które powodują nadmiar drenażu limfatycznego i jak się z nimi zająć, aby zacząć czerpać korzyści z drenażu limfa.

Co to jest drenaż limfatyczny?


Drenaż limfatyczny to proces transportu nadmiaru cieczy i odpadów z tkanek do krwioobiegu. Jest to ważna część naturalnego systemu filtracji twojego ciała. Ten system pozwala organom filtrować nadmiar płynów i zanieczyszczeń z krwi. Jeśli w układzie limfatycznym nastąpi blokada, może prowadzić do gromadzenia nadmiaru płynu (obrzęku) w niektórych obszarach ciała, takich jak nogi, kostki lub stopy. Drenaż limfatyczny jest bardzo korzystny, jeśli pozostaje niezwiązany i zrównoważony; Jednak gdy staje się nadmierne, może powodować problemy, takie jak zatrzymywanie płynów, obrzęk i inne. W tym artykule omówiono drenaż limfa i jego korzyści wraz z czynnikami, które powodują nadmierny drenaż limfatyczny i jak się z nimi zająć, aby zacząć czerpać korzyści z drenażu limfa.

Drenaż limfatyczny i jego korzyści


Drenaż limfatyczny i jego korzyści – jedną z niesamowitych zalet pocenia się jest to, że pozwala naszym ciałom wydalić nadmiar płynów i odpadów, szczególnie podczas ćwiczeń. Pot to płyn, który wychodzi z różnych tkanek twojego ciała i jest zbierany w postaci płynu znanego jako „pot”. Pot pomaga regulować temperaturę rdzenia, odparowując pot na skórze i chłodząc cię. Jeśli ćwiczysz w gorącym środowisku, pocenie się pozwala ciału ochłodzić się poprzez uwalnianie nadmiaru ciepła poprzez parowanie. Jeśli jednak nie pijesz wystarczającej liczby płynów, twoje ciało zachowa płyny wytwarzane podczas pocenia się. Może to prowadzić do stanu odwodnienia i może spowodować słabe i zmęczone mięśnie. Drenaż limfatyczny i jego korzyści – innym efektem drenażu limfatycznego jest to, że pomaga oczyszczyć ciało szkodliwych toksyn i nadmiaru płynów ustrojowych. Podczas ćwiczeń mięśnie wytwarzają dużą ilość toksyn, takich jak toksyny wytwarzane przez mięśnie, podczas gdy one kurczą się i toksyny wytwarzane przez twoją krew, podczas gdy przepływa przez mięśnie. Po ćwiczeniu układ limfatyczny pomaga usunąć te toksyny, wypłukując je z ciała. Jeśli nie masz wystarczającego drenażu limfatycznego, możesz stać się bardziej podatny na infekcje z powodu gromadzenia się szkodliwych toksyn w twoim ciele. To się buduje, jeśli nie spożywasz wystarczającej liczby płynów i pozbyć się ich przez układ limfatyczny. Drenaż limfatyczny i jego korzyści – wreszcie nadmierny drenaż limfatyczny może prowadzić do retencji płynów. Jeśli zbyt wiele płynów wejdzie do twojej krwi, twoje tętno i ciśnienie krwi wzrosną, a ty możesz stać się zawroty głowy lub poczuć się oszołomiony. (Przeczytaj więcej o zagrożeniach związanych z zatrzymywaniem płynów.) Ta retencja płynu może powodować obrzęk w niektórych częściach ciała, takich jak nogi, kostki lub stopy. Może również powodować zatrzymanie płynów w dłoniach, brzuchu lub gardle, jeśli nie pijesz wystarczającej liczby płynów.

Czynniki powodujące odpływ limfatyczny


Drenaż limfatyczny i jego korzyści – nadmierne pocenie się jest spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak posiadanie pewnych chorób, leków lub warunków, które powodują, że skóra się pociła, takie jak wyprysk lub wysypka; nierównowaga hormonów; lub posiadanie diety o wysokiej zawartości sodu lub potasu. Możesz także mieć nierównowagę w spożyciu wody, na przykład jeśli pijesz zbyt mało wody lub spożywał zbyt dużo napojów kofeinowych, alkoholu, słodkiej żywności lub używasz dezodorantów.

Jak zająć się przyczyną nadmiaru odpływu limfatycznego


Drenaż limfatyczny i jego korzyści – jeśli nadmiernie się poci, musisz upewnić się, że zastąpiłeś płyny utracone podczas ćwiczeń. Upewnij się, że pijesz dużo wody, zwłaszcza jeśli ćwiczysz w gorącym środowisku. Możesz także spróbować zmniejszyć ilość soli, cukru, kofeiny, alkoholu i innych dodatków w diecie. Pomoże ci to uregulować, ile wody pijesz.

Wniosek


Drenaż limfatyczny i jego korzyści – pocenie się jest ważną częścią naturalnego systemu filtracji naszego organizmu. Podczas ćwiczeń w gorącym środowisku twoje ciało wytwarza więcej potu, aby mogło się ochłodzić. Jeśli nie wypijesz wystarczającej ilości wody, twoje ciało zachowa płyny wytwarzane podczas pocenia się i może prowadzić do stanu odwodnienia. Możesz mieć nierównowagę w spożyciu wody lub soli, cukru, kofeiny, alkoholu i innych dodatkach w diecie, jeśli nadmiernie się pocicie. Upewnij się, że spożywasz wystarczającą ilość wody, aby wymienić płyny utracone przez pot.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *