Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Jak wiemy, lęk i depresja to bardzo częste schorzenia, z którymi wiele osób ma do czynienia na co dzień. Mogą wpływać na Twój nastrój, zachowanie i aktywność. Często oba z nich idą w parze lub mogą być objawami tego samego podstawowego problemu. Jeśli zmagasz się z lękiem lub depresją, nie jesteś sam — i niekoniecznie oznacza to, że coś jest z tobą nie tak. Zamiast tego warunki te są normalną częścią życia wielu ludzi w dowolnym momencie. To znaczy, że jest pomoc! W tym artykule zbadamy, w jaki sposób lęk i depresja mogą wynikać z braku równowagi w naszym układzie nerwowym oraz jak regularna terapia masażem może pomóc zmniejszyć uczucie stresu i niepokoju.

Co to jest niepokój?


Zaburzenia lękowe należą obecnie do najczęstszych schorzeń psychicznych w Stanach Zjednoczonych. Wiele osób doświadcza niepokoju w pewnym momencie swojego życia, ale u innych uczucie to trwa znacznie dłużej. Rodzaje zaburzeń lękowych obejmują uogólnione zaburzenie lękowe, zaburzenie lękowe społeczne, zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne i zaburzenie lękowe napadowe. Podczas gdy zaburzenie lękowe uogólnione (GAD) i lęk napadowy są poważniejszymi stanami, które mogą zakłócać codzienne życie, większość innych rodzajów lęku jest bardziej powszechna.

Jak rozwija się depresja


Wiele osób zmaga się z lękiem i/lub depresją przez pewien czas, nie zdając sobie z tego sprawy. Jeśli minęło trochę czasu od twojego ostatniego ataku z tych dwóch, możesz doświadczyć powrotu uczuć, nie zdając sobie z tego sprawy. Dlaczego to się dzieje? Prawdopodobnie doświadczyłeś w życiu więcej niż większość ludzi, co może skutkować większym stresem i frustracją. Jeśli od jakiegoś czasu zmagasz się z lękiem/depresją, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że może to być również znak, że coś jest nie tak z Twoim nastrojem i zdrowiem psychicznym. Możesz doświadczać objawów depresji lub lęku, których nie jesteś świadomy.

Badania pokazują, że terapia masażem może pomóc w leczeniu lęku i depresji


Badania wykazały, że regularna terapia masażem wykonywana podczas wizyty ambulatoryjnej może pomóc złagodzić objawy depresji, zmniejszyć lęk i poprawić jakość życia. Może również zmniejszać stres i sprzyjać relaksowi. W badaniu opublikowanym w Journal of Alternative and Complementary Therapies 59 osób z depresją leczono masażem przez sześć tygodni. Połowa uczestników otrzymywała masaże trzy razy w tygodniu, podczas gdy druga połowa otrzymywała sesje dwa razy w tygodniu. Obie grupy poprawiły nastrój i zmniejszyły objawy depresji już po sześciu tygodniach.

Jakiego rodzaju masażu należy szukać w celu leczenia?


Jeśli przez jakiś czas zmagasz się z lękiem lub depresją, może się okazać, że tęsknisz za zmianą swojego stanu. W takim przypadku możesz chcieć zbadać terapię masażem jako opcję leczenia lęku i / lub depresji. Istnieje wiele rodzajów terapii masażu, które mogą pomóc zmniejszyć uczucie stresu i promować relaks. Masaż tkanek głębokich pomaga złagodzić skurcze mięśni, co może zmniejszyć niepokój i poprawić sen. Może również zmniejszyć ból i promować relaksację. Masaż szwedzki to kolejny popularny rodzaj masażu, który, jak wykazano, pomaga zmniejszyć stres, sprzyja relaksowi i poprawia sen.

Wniosek


Kiedy czujesz się niespokojny lub przygnębiony, możesz mieć wrażenie, że życie wymyka się spod kontroli. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że nie jesteś sam i że istnieją zasoby, które mogą Ci pomóc. Jeśli od jakiegoś czasu doświadczasz objawów lęku lub depresji, możesz rozważyć zbadanie terapii masażem jako opcji leczenia. Regularna terapia masażem może pomóc zmniejszyć uczucie stresu i promować relaks. Może również pomóc zmniejszyć niepokój i poprawić sen. W wielu przypadkach może również pomóc w zmniejszeniu piętna związanego z otrzymywaniem opieki z powodu chorób psychicznych. Ważne jest, aby pamiętać, że terapia masażem jest opcją, a nie lekarstwem na lęki i/lub depresję. Jest najbardziej skuteczny, gdy jest stosowany regularnie wraz z innymi opcjami leczenia, takimi jak psychoterapia lub leki. Jeśli od jakiegoś czasu doświadczasz objawów lęku lub depresji, możesz rozważyć zbadanie terapii masażem jako opcji leczenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *