Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Każdy ma swój unikalny zestaw wyzwań i ograniczeń. Nawet profesjonaliści mają wolne dni i zajmują się nieoczekiwanymi problemami. Zdolność do zachowania spokoju w pracy pod presją jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz rozwinąć jako terapeuta. Brak samoświadomości, słaby osąd i porywczy temperament nie są rzadkością w dzisiejszym świecie, więc kontrolowanie tych cech jest ważną częścią rozwoju jako terapeuty. Zachowanie zimnej krwi jest również niezbędne podczas pracy z pacjentami i klientami, z którymi praca może być trudna lub stanowiąca wyzwanie. Oto pięć najważniejszych problemów, które mogą pojawić się u terapeutów:

Słaba samoświadomość


Samoświadomość to umiejętność badania własnych myśli i uczuć. Ważne jest, aby terapeuci byli samoświadomi, ale także świadomi swojego otoczenia i uczuć innych. Może to być szczególnie trudne, gdy masz do czynienia z wymagającym klientem. Kiedy jesteś samoświadomy, jesteś w stanie zidentyfikować własne uczucia i rozpoznać, dlaczego ktoś może reagować w określony sposób. Jeśli jesteś samoświadomy, możesz również określić, kiedy jesteś w momencie, w którym możesz mieć skłonność do podejmowania złych decyzji. Samoświadomość jest ważną częścią oceny klinicznej, ale co ważniejsze, pomaga zbadać własne wartości i cele oraz dokonywać lepszych wyborów. Terapeuta, który jest samoświadomy, może określić, dlaczego mogą go pociągać pewne wyzwania i wyzwania, z którymi boryka się w swoim codziennym życiu. Może to pomóc w zidentyfikowaniu niezdrowych wzorców zachowań i podjęciu kroków w celu ich zmiany. Możesz także zastosować samoświadomość w samopomocy, zwłaszcza gdy próbujesz poprawić się na poziomie osobistym.

Nietrzymanie moczu lub stres moczowy


Stres moczowy występuje, gdy pacjent ma infekcję dróg moczowych lub infekcję, która powoduje nietrzymanie moczu. Może to być nagły, tymczasowy problem lub może to być problem chroniczny. Problemy te są zwykle spowodowane bakteryjnym zapaleniem pochwy, stanem, który powoduje gęste, zasadowe pH w pochwie. Może to prowadzić do bólu, swędzenia i owrzodzeń. Stres moczowy jest częstym problemem związanym z wiekiem. Wiele zmian, które nam się przytrafiają wraz z wiekiem, może zwiększać ryzyko wystąpienia stresu moczowego. Obejmuje to: – Infekcje dróg moczowych – Nasilające się zmiany w drogach moczowych związane z wiekiem – Podwyższone ciśnienie krwi – Operacje piersi lub prostaty – Rak prostaty – Wypadanie lub poród drogami natury – Operacje – Cukrzyca – Menopauza – Utrata zdolności do pełnego snu – Ciąża – Zmiana masy ciała

Ból pleców lub ból stawów


Ból pleców może być spowodowany urazem lub starą kontuzją. Jeśli ból jest związany z uciskiem, może to być spowodowane przepukliną dysku. Ból pleców może być również spowodowany problemem w biodrze lub kolanie. Zapalony lub bolesny staw może być spowodowany zaostrzeniem zapalenia stawów lub może być spowodowany stanem dziedzicznym, takim jak choroba zwyrodnieniowa stawów lub reumatoidalne zapalenie stawów. Ból stawów może być również spowodowany innymi schorzeniami, takimi jak złamanie szyjki kości udowej lub infekcja stawu. Ból i stan zapalny stawów mogą być spowodowane innymi stanami chorobowymi, takimi jak infekcja, uraz lub choroba autoimmunologiczna.

Wypalenie lub chroniczne zmęczenie


Wypalenie to uczucie, że osiągnąłeś swoje granice i musisz zrobić sobie przerwę. Może to być spowodowane długimi godzinami pracy, zwłaszcza podczas pracy w prywatnej praktyce lub w zarządzanym środowisku opieki. Wypalenie może również wystąpić, jeśli masz do czynienia z chronicznym zmęczeniem lub masz do czynienia z dużym stresem. Zmęczenie może być spowodowane innymi schorzeniami, takimi jak rak lub anemia. Przerwa w pracy, wakacje lub cofnięcie się w czasie, aby przyjrzeć się równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, może pomóc Ci określić, co należy zmienić w Twojej pracy i życiu. Impulsywne decyzje i zła ocena sytuacji są bardziej prawdopodobne, gdy czujesz się zmęczony. Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest również ważna, jeśli masz do czynienia z chronicznym zmęczeniem.

Niepokój i depresja


Większość terapeutów zajmowała się zarówno lękiem, jak i depresją. Niektórzy ludzie mają do czynienia z jednym stanem, podczas gdy inni mają kombinację obu. Lęk to uczucie zmartwienia lub zdenerwowania. Może to być spowodowane strachem przed porażką lub strachem przed zmianą. Może to być również spowodowane innymi schorzeniami, takimi jak zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne (OCD). Depresja to niższy niż normalny poziom szczęścia. Jest to zaburzenie nastroju, które powoduje, że osoba ma niskie poczucie dobrego samopoczucia. Często jest to spowodowane połączeniem genetyki i doświadczeń życiowych.

Wniosek


Droga ze szkoły do zostania terapeutą może być trudna, ale jest też satysfakcjonująca. Znalezienie sposobu na zrównoważenie życia osobistego i zawodowego jest trudne, ale jest ważną częścią budowania satysfakcjonującej przyszłości. Ważne jest, aby pamiętać, że terapia jest sztuką, a nie nauką. Nie ma żadnych zasad, a każda osoba ma swoje unikalne wyzwania i ograniczenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *