Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Masaż gorącymi kamieniami to rodzaj masażu, w którym terapeuta pociera ciało gładkimi, rozgrzanymi kamieniami. Ciepło z kamieni przenika do mięśni, ścięgien i powięzi (błony) ciała w celu złagodzenia napięcia i uwolnienia od stresu. Działanie masażu gorącymi kamieniami wykracza poza fizyczne korzyści płynące z ciężkiej pracy praktykujących. Jego liczne pozytywne skutki dla umysłu i duszy mogą być w pełni docenione tylko przez tych, którzy chcą zaufać mu – i sobie nawzajem – tak samo jak swoim ciałom. Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś masażu gorącymi kamieniami lub nadal nie jesteś pewien, na czym on polega, ten artykuł jest dla Ciebie! Czytaj dalej, ponieważ rozkładamy wszystko, co musisz wiedzieć o tym, dlaczego są tak skuteczną formą terapii, jak działają, od kogo możesz je uzyskać i gdzie je znaleźć lokalnie.

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami?


Masaż gorącymi kamieniami to rodzaj masażu terapeutycznego, w którym terapeuta używa gładkich, rozgrzanych kamieni, aby pomóc klientom złagodzić napięcie mięśni i ból. Proces masażu gorącymi kamieniami rozpoczyna się od umieszczenia przez terapeutę rozgrzanych kamieni w misce z wodą. Następnie trzyma miskę nad ciałem klienta, aby woda w misce równomiernie krążyła po ciele. Następnie terapeuta powoli przesuwa miskę po mięśniach klienta, pozwalając wodzie przejść przez przepuszczalną skórę. W ten sposób skóra jest delikatnie masowana, a mięśnie rozluźnione. Kamienie używane w masażach gorącymi kamieniami są wykonane z różnych materiałów, takich jak skała wulkaniczna, miedź i inne minerały. Kamienie są zwykle podgrzewane do 478 ° F – 552 ° F, aby nie były ani za gorące, ani za zimne.

Jak wykonuje się masaż gorącymi kamieniami?


Masaż gorącymi kamieniami wykonuje się na stole, który ma miękką, wypełnioną wodą powierzchnię, która jest podgrzewana do komfortowej temperatury (zwykle około 79 ° F – 165 ° F). Powierzchnia wypełniona wodą pozwala terapeucie trzymać miskę z kamieniami nad ciałem klienta bez poparzenia skóry. Następnie terapeuta przesuwa miskę po ciele klienta, pozwalając ciepłej wodzie przejść przez przepuszczalną skórę. Kamienie używane do masażu gorącymi kamieniami są zwykle gładkie, okrągłe i wykonane z różnych minerałów. Zwykle są podgrzewane do 478 ° F – 552 ° F, aby nie były ani za gorące, ani za zimne.

Korzyści zdrowotne masażu gorącymi kamieniami

  • Zmniejsza stres – Stres jest normalną częścią życia, ale może mieć negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Wykazano, że masaże gorącymi kamieniami zmniejszają poziom stresu, co może poprawić ogólny stan zdrowia i pomóc w lepszym śnie.
  • Łagodzi ból pleców – Ból pleców jest najczęstszym powodem wizyt u lekarza. Chociaż możliwe jest samodzielne leczenie bólu pleców za pomocą ćwiczeń rozciągających, masaż jest znacznie skuteczniejszym sposobem leczenia. Wykazano, że masaże gorącymi kamieniami skutecznie zmniejszają ból u osób z bólem pleców, co czyni je idealną opcją dla tego schorzenia.
  • Poprawia przepływ krwi – Gdy mięśnie są napięte, trudniej je rozciągnąć. Może to prowadzić do gromadzenia się krwi w mięśniach i zwiększonego ryzyka skurczów mięśni. Wykazano, że masaż gorącymi kamieniami zwiększa przepływ krwi do mięśni, co zmniejsza ryzyko tego i może pomóc szybciej wyleczyć się z bólu pleców.
  • Zmniejsza stres – Wykazano, że masaże gorącymi kamieniami zmniejszają stres, co czyni je idealną opcją dla osób, które chcą poprawić ogólny stan zdrowia i samopoczucie.
  • Zapobiega skurczom mięśni – Skurcze są główną przyczyną kontuzji kolana biegacza i innych urazów sportowych. Mogą być również oznaką choroby podstawowej. Wykazano, że masaż gorącymi kamieniami zmniejsza ryzyko wystąpienia skurczów u osób uprawiających sporty o dużym wpływie, co czyni go idealnym rozwiązaniem w przypadku tego schorzenia.
  • Poprawia zdrowie skóry – Masaż gorącymi kamieniami może poprawić zdrowie skóry poprzez zwiększenie przepływu krwi. Może to zapobiec uszkodzeniom skóry spowodowanym przez promienie UV, jednocześnie utrzymując skórę miękką i elastyczną.

Względy bezpieczeństwa podczas masażu gorącymi kamieniami


Masaż gorącymi kamieniami jest ogólnie bezpieczny i skuteczny dla większości ludzi, o ile przestrzegane są pewne środki ostrożności. Należą do nich: Zawsze rozmawiaj ze swoim terapeutą o tym, jak masaż wpłynie na twoje zdrowie. Jeśli masz jakiekolwiek przeciwwskazania (stany medyczne, które nie powinny być masowane) lub problemy, które sprawiają, że masaże są niebezpieczne, koniecznie poinformuj o tym swojego terapeutę przed rozpoczęciem masażu. Zawsze używaj kremu z filtrem przeciwsłonecznym, gdy jesteś na zewnątrz w miesiącach letnich. Ponieważ masaże gorącymi kamieniami wykonuje się w ciepłym pomieszczeniu, należy również nosić luźną, jasną odzież, która chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem. Jeśli masz jakiekolwiek urazy lub stany, które sprawiają, że masaż jest niebezpieczny, takie jak złamana lub zniekształcona kość, poinformuj o tym swojego terapeutę przed rozpoczęciem masażu.

Kto może wykonać masaż gorącymi kamieniami?


Masaże gorącymi kamieniami wykonywane są przez licencjonowanych masażystów przeszkolonych w sztuce relaksacji. Najczęściej można je znaleźć w uzdrowiskach i luksusowych hotelach, ale można je również znaleźć w niektórych mobilnych gabinetach masażu i niektórych lokalnych klinikach. Masaże gorącymi kamieniami są oferowane w wielu miejscach, ale dwa najbardziej popularne to uzdrowiska i luksusowe hotele. Należy zauważyć, że nie wszystkie spa oferują masaże gorącymi kamieniami. Masaż gorącymi kamieniami wykonywany jest zazwyczaj na stole, który zazwyczaj wykonany jest z twardego drewna lub kamienia. Stoły z gorącym kamieniem są zwykle dość drogie, kosztują około 1000 USD lub więcej.

Wniosek


Masaż gorącymi kamieniami to jedna z najbardziej luksusowych form masażu. Zwykle są oferowane w spa lub w luksusowym hotelu i są zwykle wykonywane przez licencjonowanego masażystę. Wiele osób myśli, że są one oferowane tylko w uzdrowiskach, ale w rzeczywistości można je również wykonywać w mobilnych serwisach masażu lub w lokalnych klinikach. Masaż gorącymi kamieniami można wykonać również w domu. Te masaże doskonale redukują stres i relaksują, a także są dobre dla skóry, ponieważ zwiększają przepływ krwi i pomagają zapobiegać skurczom mięśni. Jeśli chcesz wypróbować masaż gorącymi kamieniami, zapoznaj się z powyższym artykułem, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak działają i gdzie go znaleźć!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *