Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Krople na trądzik są preparatem przygotowanym specjalnie z osobami posiadającymi nadmierne wypryski na skórze twarzy i nie tylko. Ich głównym działaniem jest przyśpieszenie gojenia wyprysków oraz mikro ran pozostających na skórze twarzy. Po pierwotnej terapii mają właściwości zapobiegające nawrotowi zmian i przetłuszczaniu. Składniki zawarte w kroplach mają właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Celem kropli jest długotrwałe działanie oraz stopniowe leczenie mikro blizn powstałych z powodu poprzednich zaniedbań.

Przeczytaj również: Samarité Polska – kosmetyki dostępne na naszym rynku

Krople na trądzik – skład i właściwości

Krople India Cosmetics mają specyficzny skład i wpisują się w ogólną charakterystykę firmy. Zawierają w sobie olejek z drzewa herbacianego, olej konopny oraz ekstrakt z lawendy.

Olejek z drzewa herbacianego posiada właściwości dezynfekujące i przeciwbakteryjne. Powodują one że po zastosowaniu zanika gwałtowny nawrót choroby oraz zmniejsza się prawdopodobieństwo pojawiania jej ognisk na skórze. To właśnie bakterie są główną przyczyną zmian trądzikowych. Jednymi z najtrudniejszych do usunięcia są bakterie beztlenowe. Bakteriobójcze właściwości olejku z drzewa herbacianego są tutaj kluczowe.

Olej konopny jest dodany do kropli w celu zwiększenia ich właściwości ochronnych. ma zbawienny wpływa na nawilżenie skóry oraz przyspiesza jej regenerację. Nawilżona skóra jest bardziej elastyczna i powoduje to utrudnienie się akumulowania bakterii w miejscach z zagięciami powstającymi w wyniku mimiki twarzy. Dodatkowo badania pokazały, że mają właściwości zapobiegające przy stanach chorobowych takich jak łuszczyca, egzema i łojotok. Sekretem oleju konopnego jest zdolność do wydzielania sebum. Ma to efekt wyparcia zjawiska powstawania nowych wyprysków.

Ekstrakt z lawendy. Jego głównym celem jest gojenie ranek wytryskowych, mikor podrażnień oraz mikro blizn. jest to szczególnie istotne przy leczeniu długotrwałym wyprysków.

Aplikacja kropli może się odbywać przy pomocy wacików lub pałeczek do uszu. W przypadku małych ranek polecamy korzystanie z pałeczek w celu oszczędności preparatu. W przypadku dużych części skóry pokrytych wypryskami waciki okażą się tutaj skuteczniejsze.

Zaczerwienienie, stan zapalny oraz podrażnienie skóry powinny zniknąć w ciągu 2-3 dni od momentu regularnego stosowania preparatu. Zaleca się stosowanie go rano po kąpieli i wieczorem na parę godzin przed zaśnięciem w celu poprawnego wchłonięcia.

Preparat jest zapakowany w szklany flakonik o pojemności 30 ml. 

Zobacz również:

FIZJOTERAPIA POZNAŃ

MASAŻ POZNAŃ

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *