Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Siła magnetyzmu była znana od czasów starożytnych. Jeśli kiedykolwiek używałaś szczoteczki do paznokci, z pewnością poczułaś tę odrobinę magnetyzmu w pracy. Jedynym prawdziwym pytaniem jest: dlaczego magnetyzm ma tak silne działanie lecznicze? Chociaż wiemy o terapeutycznym działaniu magnetyzmu od wieków, najnowocześniejsze badania na ten temat rozpoczęły się dopiero w ciągu ostatnich kilku dekad. Naukowcy wciąż odkrywają nowe fakty na temat tego, co powoduje te właściwości lecznicze i jak najlepiej wykorzystać je jako lekarstwo. Poniżej znajduje się lista niektórych z najczęstszych schorzeń, które dana osoba może odnieść z leczenia magnetycznego.

Udowodnione korzyści z magnetoterapii


Udowodniono, że leczenie magnetyczne zmniejsza ból, stan zapalny i obrzęk. Ci, którzy odczuwają ból pleców z powodu ciągłego wysiłku związanego z podnoszeniem ciężkich przedmiotów lub ci, którzy cierpią na migreny, odczują ulgę dzięki magnetoterapii. Wykazano, że w leczeniu skolioz magnesy wzmacniają kręgosłup i zmniejszają ból. Ponadto pacjenci ze skoliozą mogą spodziewać się znacznie łatwiejszego snu, podnoszenia ciężkich przedmiotów i chodzenia bez bólu. Wiele osób z fibromialgią odkryło, że magnesy zmniejszają lub całkowicie usuwają objawy. Pacjenci z fibromialgią mogą spodziewać się większej energii, jaśniejszego myślenia i mniejszego bólu stawów po użyciu urządzenia do terapii magnetycznej. Leczenie jąkania również zostało dobrze zbadane i udowodnione. W wielu przypadkach ludzie odczuwali całkowitą ulgę w jąkaniu już po kilku sesjach leczenia magnesem.

Uzdrawianie tkanek głębokich


Terapia magnetyczna okazała się skuteczna w zmniejszaniu tkanki bliznowatej i pomaga leczyć uszkodzone nerwy w ciele. Części ciała, które są często uszkodzone w wyniku urazu (takie jak kolana), mogą uzyskać optymalne wyniki z wysokiej jakości urządzenia do magnetoterapii. Uzdrawianie tkanek głębokich jest najskuteczniejsze przy wyborze maszyny o częstotliwości magnetycznej od jednego do dwustu herców. Wyższe częstotliwości mogą być niebezpieczne, ponieważ mogą uszkodzić narządy i tkanki w organizmie.

Leczenie Skoliozy


Terapia magnetyczna może być skutecznym sposobem leczenia osób cierpiących na skoliozę, czyli schorzenie powodujące skrzywienie kręgosłupa. Skolioza jest często chorobą dziedziczną, która może być trudna do leczenia. Dzięki urządzeniu do magnetoterapii osoba cierpiąca na skoliozę może spodziewać się poprawy swojego stanu.

Leczenie fibromialgii


Fibromialgia to poważny stan, który powoduje silny ból mięśni i stawów. W niektórych przypadkach fibromialgia jest związana z infekcją wirusową, którą można leczyć za pomocą urządzenia do terapii magnetycznej. Wyniki leczenia fibromialgii są bardzo zmienne; ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby ustalić, które opcje leczenia są dla Ciebie odpowiednie.

Leczenie Jąkania


Jąkanie jest powszechnym zaburzeniem mowy, które może być trudne do leczenia. Przy odpowiednim leczeniu i częstotliwości, osoba cierpiąca na jąkanie może spodziewać się znacznego zmniejszenia objawów. Częstotliwość terapii magnetycznej od jednego do dwustu herców jest najlepsza do pomocy w leczeniu jąkania. Częstotliwości jąkania nie powinny być wyższe; zbyt dużo wyższa, a leczenie może mieć negatywne skutki.

Redukcja chorób resztkowych


Istnieje coraz więcej badań sugerujących, że długotrwałe choroby, takie jak rak, a nawet niektóre zaburzenia autoimmunologiczne, można leczyć, a nawet wyleczyć za pomocą terapii magnetycznej. Większość pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak rak, choroby serca lub zaburzenia autoimmunologiczne, zauważa zmniejszenie objawów po kilku tygodniach leczenia urządzeniem do magnetoterapii.

Wniosek


Magnetoterapia to prosty i skuteczny sposób na poprawę zdrowia i samopoczucia. Przy odrobinie wysiłku możesz czerpać korzyści z tej starożytnej praktyki. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że terapia magnetyczna jest jedynie narzędziem. Ważne jest, aby pamiętać, że to, co sprawia, że jest skuteczne, to twoje pozytywne nastawienie i chęć lepszego samopoczucia. Jeśli wykonasz te kroki, możesz spodziewać się, że odczujesz korzyści płynące z magnetoterapii w mgnieniu oka.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *