Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Masaż tkanek głębokich to rodzaj masażu, który jest ukierunkowany na tkankę miękką w ciele danej osoby. Nazywany jest również masażem sportowym lub masażem mięśniowo-powięziowym. Masaże tkanek głębokich stosuje się w celu złagodzenia bólu i napięcia mięśni, ścięgien i powięzi. Masaże te wykorzystują powolne ruchy i nacisk, aby rozluźnić tkanki i pobudzić przepływ krwi. Masaże tkanek głębokich są popularne ze względu na ich zdolność do wyrównywania układu nerwowo-mięśniowego organizmu – i łagodzenia bólu w innych punktach ciała, które są pomijane podczas tradycyjnych szwedzkich masaży lub zabiegów spa. Mogą również pomóc zmniejszyć skurcze mięśni i poprawić krążenie w określonych obszarach ciała, które są słabe i ospałe z powodu nadużywania lub zaniedbywania przez zbyt długi czas.

Co to jest rozluźnienie mięśniowo-powięziowe?


Uwolnienie mięśniowo-powięziowe jest również znane jako „uwolnienie powięziowe”. Jest to rodzaj masażu, który rozbija zrosty, które mogą gromadzić się między różnymi częściami ciała. Może to sprawić, że masaż wydaje się działać lepiej, ponieważ otwiera ciało i poprawia przepływ nerwów i krwi w ciele. Ta technika może pomóc w bólu pleców, barku, szyi i nie tylko. Nie działa na problemy z głową lub stawami. Jest to bardzo głęboki masaż, dlatego czasami nazywany jest również głębokim masażem uwalniającym powięzi.

Jak działa masaż tkanek głębokich?


Masaże tkanek głębokich wykorzystują powolne ruchy i nacisk, aby pomóc ciału zrelaksować się i uwolnić napięcie mięśni. Są podobne do szwedzkich masaży, ponieważ koncentrują się na mięśniach i ścięgnach ciała. Ale masaż tkanek głębokich jest znacznie bardziej skoncentrowany na samej tkance niż masaże szwedzkie. Oznacza to, że docierasz do źródła problemu w swoim ciele — a nie tylko do powierzchni. Masaże tkanek głębokich często wykonuje się na stole, ale można je również wykonywać na podłodze lub w preferowanej przez klienta pozycji. Masaże tkanek głębokich są najczęściej wykonywane przez licencjonowanego masażystę lub fizjoterapeutę. Jeśli chcesz samodzielnie spróbować masażu tkanek głębokich, możesz poprosić lekarza o skierowanie. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że masaże tkanek głębokich nie są wykonywane przez wszystkich masażystów — tylko kilka powodów znajduje się poniżej.

Kto korzysta z masażu tkanek głębokich?


Osoby, które odnoszą największe korzyści z masażu tkanek głębokich, to osoby z przewlekłym bólem i sztywnością mięśni. Masaże tkanek głębokich mogą zmniejszyć ból, złagodzić sztywność i poprawić krążenie w mięśniach. Są również świetne dla osób, które wracają do zdrowia po operacji. Masaże tkanek głębokich są szczególnie pomocne dla osób po urazach lub operacjach. Osoby, u których zdiagnozowano jakikolwiek rodzaj urazu, od urazu przeciążeniowego, takiego jak ból pleców po skręcenie, prawdopodobnie zauważą różnicę w odczuwaniu ich ciała. Ale masaże tkanek głębokich mogą być również przydatne dla osób, które mają ogólne bóle.

Rodzaje masażu tkanek głębokich

  • Masaż tkanek głębokich wspomagany ścianą – Ten rodzaj masażu wykonywany jest na stole, krześle lub innej podwyższonej powierzchni. Terapeuta używa ściany, aby pomóc klientowi w głębszym rozciągnięciu podczas naciskania na mięśnie.
  • Table-Assisted Deep T Trouble Massage – Ten rodzaj masażu jest zwykle wykonywany na podłodze na stole, macie lub podobnej płaskiej powierzchni. Stół może pomóc terapeucie zagłębić się w ćwiczenia rozciągające, co oznacza, że może celować w więcej mięśni.
  • Masaż tkanek głębokich wspomagany podłogą — niektórzy terapeuci wolą używać podłogi jako stołu do masażu. Oznacza to, że terapeuta może użyć swoich rąk, aby dostać się bardzo głęboko do tkanki. Podłoga jest również łatwiejsza do czyszczenia niż stół, co czyni ją bardziej praktyczną do użytku domowego.
  • Masaż tkanek głębokich wspomagany krzesłem – W tym rodzaju masażu terapeuta używa krzesła, aby dostać się w głąb mięśni. Może to być szczególnie pomocne dla osób, które są zbyt sztywne, aby wejść na stół.

Ostatnie słowo


Masaże tkanek głębokich to rodzaj masażu, który może być bardzo skuteczny w uwalnianiu chronicznego napięcia mięśni i łagodzeniu bólu. Są również świetne dla osób pracujących fizycznie, które chcą rozluźnić mięśnie i uwolnić się od stresu, ale nie powinny być używane przez osoby, które nie są wystarczająco zdrowe, aby ich spróbować. Masaże tkanek głębokich to świetna opcja, ale nie dla wszystkich. Zanim spróbujesz, upewnij się, że twój lekarz nie odradza tego. Mogą być zbyt ryzykowne, jeśli masz jakiekolwiek problemy zdrowotne. Masaże tkanek głębokich stają się coraz bardziej popularne w świecie wellness. Jeśli chcesz go wypróbować, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *