Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Fizjoterapia to leczenie schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego za pomocą ćwiczeń manualnych i stopniowanych. Fizjoterapeuta koncentruje się na pomaganiu ludziom w uzyskaniu i utrzymaniu optymalnego zdrowia fizycznego poprzez zajęcie się podstawową przyczyną dolegliwości, a nie tylko leczenie objawów. Innymi słowy, dobry fizjoterapeuta pomoże Ci osiągnąć cele zdrowotne bez stosowania leków i inwazyjnych operacji. Fizjoterapia pomaga pacjentom osiągnąć maksymalny potencjał poprzez ocenę, diagnozę, leczenie i utrzymanie sprawności fizycznej. Niektóre typowe czynności, których może doświadczać osoba z obolałymi stawami, to: noszenie butów, które nie zapewniają wsparcia, trudności z ubieraniem się w ubrania z zamkami błyskawicznymi lub guzikami, przenoszenie toreb z zakupami z miejsca na miejsce, współzawodnictwo sportowe i szybkie bieganie po schodach.

Co to jest fizjoterapia?


Fizjoterapia to leczenie schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego za pomocą ćwiczeń manualnych i stopniowanych. Fizjoterapeuta koncentruje się na pomaganiu ludziom w uzyskaniu i utrzymaniu optymalnego zdrowia fizycznego poprzez zajęcie się podstawową przyczyną dolegliwości, a nie tylko leczenie objawów. Innymi słowy, dobry fizjoterapeuta pomoże Ci osiągnąć cele zdrowotne bez stosowania leków i inwazyjnych operacji. Fizjoterapia (PT) to zawód opieki zdrowotnej, który koncentruje się na naprawianiu niepełnosprawności wynikającej ze zmian, deformacji i urazów układu mięśniowo-szkieletowego. Chociaż termin „fizjoterapia” jest najczęściej używany w krajach anglojęzycznych, jest on również używany w wielu innych językach.

Dlaczego potrzebna jest fizjoterapia?


Fizjoterapia jest potrzebna z wielu powodów, w tym: – Noszenie butów, które nie wspierają, trudności z ubieraniem się w ubrania z zamkami błyskawicznymi lub guzikami, noszenie toreb z zakupami z miejsca na miejsce, uprawianie sportów wyczynowych i szybkie bieganie po schodach. – Pogorszenie istniejącego stanu, takiego jak artretyzm, dna moczanowa lub przepuklina dysku – Rehabilitacja po urazie, na przykład po upadku lub urazie sportowym – Przewlekły ból, taki jak stan, który nie ustępuje lub źródło stresu – Choroby przewlekłe, takie jak otyłość, astma lub cukrzyca

Techniki Fizjoterapii

  • Gimnastyka terapeutyczna – Fizjoterapeuta za pomocą celowego ruchu pomoże pacjentowi zwiększyć siłę i elastyczność mięśni oraz poprawić postawę. Fizjoterapeuta może również zlecić pacjentowi wykonanie ćwiczeń wzmacniających rdzeń lub poprawiających elastyczność stawów.
  • Ćwiczenia wzmacniające – Te ćwiczenia wzmacniają więzadła i ścięgna, aby poprawić stabilność stawów.
  • Terapia manualna – Za pomocą masażu, manipulacji i stymulacji elektrycznej fizjoterapeuta może pomóc pacjentowi złagodzić ból i poprawić jego mobilność.
  • Mobilizacja – Mobilizacja pomaga pacjentowi przywrócić zdolność do obciążania kończyn poprzez przywrócenie równowagi mięśni i stawów.
  • Elektroterapia – Za pomocą urządzeń mechanicznych, stymulacji elektrycznej, ciepła lub częstotliwości radiowej fizjoterapeuta może pomóc pacjentowi w radzeniu sobie z bólem, poprawie mobilności lub leczeniu stanów takich jak dystonia.

Ile kosztuje fizjoterapia?


Fizjoterapeuta to wykwalifikowany zawód. Koszty różnią się w zależności od leczonego schorzenia i lokalizacji fizjoterapeuty. Kilka typowych opłat związanych z fizjoterapią to: Opłaty za leczenie – Opłaty te pokrywają koszty sesji terapeutycznych. Dokładny koszt leczenia będzie zależał od ciężkości stanu i ubezpieczenia zdrowotnego. Opłaty biurowe – Opłaty te są naliczane przy każdej wizycie w gabinecie fizjoterapeuty. Powinieneś spodziewać się zapłaty za parking, materiały fizjoterapeutyczne i koszt wizyty. Opłaty za urządzenie — opłata ta jest naliczana za każde używane urządzenie, takie jak laska, chodzik lub wózek inwalidzki.

Znajdź fizjoterapeutę


Znalezienie fizjoterapeuty może być trudnym zadaniem. Szukając terapeuty, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak doświadczenie, wykształcenie i referencje terapeuty. Kiedy szukasz fizjoterapeuty, ważne jest, aby wziąć pod uwagę takie czynniki, jak lokalizacja, doświadczenie i umiejętności terapeutów. Szukając terapeuty, należy pamiętać o następujących kwestiach: – Jak dobrze czujesz się podczas spotkania z terapeutą. – Jak przystojny jest terapeuta. – Jak dobrze terapeuta rozumie twój stan. – Jak łatwo terapeuta rozumie twój stan. – Jak dobrze terapeuta komunikuje swoje ustalenia i plany leczenia. – Jak dobrze terapeuta podąża za tobą.

Streszczenie


Fizjoterapia to ekscytująca i dynamiczna dziedzina, która wykorzystuje różnorodne terapie, aby pomóc ludziom radzić sobie z bólem i odzyskać mobilność i funkcjonalność. Fizjoterapeuta może pomóc w wielu stanach, takich jak na przykład zapalenie stawów, ból pleców lub fibromialgia. Aby znaleźć odpowiedniego terapeutę, będziesz chciał poszukać terapeutów, którzy są certyfikowani w fizjoterapii, posiadają aktualną licencję i mają co najmniej pięć lat doświadczenia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *