Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Fizjoterapia to bardzo szeroka dziedzina. Można go podzielić na specyficzne dla mięśni rodzaje zabiegów, znane jako uwalnianie mięśniowo-powięziowe lub praca z tkankami miękkimi. Podejście do leczenia różni się w zależności od terapeuty, a nawet pacjenta. Potrzebujesz kogoś, kto jest wykwalifikowany i ma wiedzę w tej dziedzinie, rozumie twoje obrażenia i ma pozytywne nastawienie. Ten artykuł pomoże Ci znaleźć dobrego fizjoterapeutę, który zajmie się twoimi kontuzjami. Oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze dobrego fizjoterapeuty:

Bądź otwarty


Fizjoterapia to zawód medyczny, więc musisz być otwarty na jej naturę i podejście. Trzeba też być otwartym na nowe pomysły i nowe podejścia. Jeśli nie jesteś otwarty na nowe pomysły, utkniesz w przeszłości, a twoje terapie będą przestarzałe. Dobry terapeuta będzie otwarty na nowe pomysły i podejścia oraz będzie chętny do nauki nowych technik. Powinieneś także być otwarty na słuchanie tego, co terapeuta ma do powiedzenia i rozważenie jego sugestii. Niektórzy ludzie są bardzo otwarci, a niektórzy nie. Dobry terapeuta będzie cierpliwy, pełen szacunku i zrozumienia dla twoich obrażeń i twojej sytuacji. Poczujesz wsparcie, a nie osądzanie. Powinieneś także czuć się komfortowo zadając pytania, zwłaszcza jeśli czegoś nie rozumiesz. Powinieneś być w stanie zadawać pytania dotyczące urazów, bólu, objawów, możliwości leczenia itp. Dobry terapeuta będzie w stanie odpowiedzieć na twoje pytania i wyjaśnić wszystko jasno.

Dobre zrozumienie anatomii i fizjologii


Fizjoterapię można podzielić na rodzaje zabiegów ukierunkowanych na mięśnie, znane jako uwalnianie mięśniowo-powięziowe lub praca z tkankami miękkimi. Podejście do leczenia różni się w zależności od terapeuty, a nawet pacjenta. Fizjoterapeuta powinien dobrze rozumieć anatomię i fizjologię oraz być w stanie wytłumaczyć Ci je w sposób zrozumiały dla Ciebie. Dobry terapeuta powinien również umieć wyjaśnić, jak działają różne mięśnie, jak są połączone i jak wpływają na nie kontuzje. Dobry terapeuta powinien umieć wyjaśnić, w jaki sposób traktuje się różne urazy pod kątem mięśni i ich funkcji. Powinni być w stanie wyjaśnić, w jaki sposób leczy się niektóre urazy pod względem ich powiązania i wpływu.

Ma pozytywne nastawienie


Fizjoterapeuta to zawód związany ze zdrowiem, więc dobrze, jeśli terapeuta ma pozytywne nastawienie. Potrzebujesz kogoś, kto jest zainteresowany pomocą, kogoś, kto ma pozytywne nastawienie. Powinieneś czuć się mile widziany również w gabinecie terapeutycznym. Dobry terapeuta ciepło przywita Ciebie i wszystkich członków rodziny, będzie przyjazny i pomocny oraz będzie szanował prywatność każdego z nich. W gabinecie terapeutycznym powinieneś czuć się komfortowo i mieć swobodę poruszania się i leżenia tak, jak chcesz. Dobry terapeuta powinien mieć dobre poczucie humoru i być optymistą. Dobry terapeuta będzie pozytywny i pomocny. Powinni też być przyjaźni, pełni szacunku i gościnni. W gabinecie terapeutycznym powinieneś czuć się komfortowo i mieć swobodę leżenia, poruszania się itp.

Ma odpowiednie podejście do leczenia urazu


Fizjoterapeuta często zaleca podejście terapeutyczne inne niż to, co robisz obecnie. Twój fizjoterapeuta powinien mieć odpowiednie podejście do leczenia urazu. Potrzebujesz terapeuty, który ma odpowiednie podejście do leczenia urazu. Może to obejmować zmianę codziennych czynności, uzupełnienie rutynowych ćwiczeń ćwiczeniami nieobciążającymi, wykonywanie określonych ćwiczeń lub zmianę diety. Może być konieczna zmiana codziennych czynności, takich jak pozycja podczas snu, pozycja siedząca lub sposób wykonywania pewnych czynności, takich jak podnoszenie ciężarów lub chodzenie. Może być konieczne uzupełnienie rutyny ćwiczeń ćwiczeniami nieobciążającymi, takimi jak joga, pilates, pływanie lub wioślarstwo. Być może będziesz musiał wykonać określone ćwiczenia lub ćwiczenia, które nie wymagają ciężaru, takie jak ćwiczenia oporowe lub ćwiczenia równowagi, lub użyć piłki terapeutycznej. Być może trzeba będzie zmienić dietę.

Potrafi szczegółowo wyjaśnić leczenie


Fizjoterapeuta powinien być w stanie szczegółowo omówić uraz. Dobry terapeuta powinien być w stanie dogłębnie omówić uraz i powinien być w stanie szczegółowo wyjaśnić różne opcje leczenia oraz ich zalety i wady. Dobry terapeuta powinien być w stanie dogłębnie omówić uraz, wyjaśniając różne opcje leczenia oraz ich zalety i wady. Dobry terapeuta powinien być w stanie szczegółowo omówić uraz, wyjaśniając różne opcje leczenia. Dobry terapeuta powinien być w stanie szczegółowo omówić uraz, wyjaśniając różne opcje leczenia. Dobry terapeuta powinien być w stanie szczegółowo omówić uraz, wyjaśniając różne opcje leczenia.

Podsumowanie


Fizjoterapia to bardzo szeroka dziedzina. Można go podzielić na specyficzne dla mięśni rodzaje zabiegów, znane jako uwalnianie mięśniowo-powięziowe lub praca z tkankami miękkimi. Podejście do leczenia różni się w zależności od terapeuty, a nawet pacjenta.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *