Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Elektroerapia jest naturalnym medycyną alternatywną, która wykorzystuje ładunek elektryczny w leczeniu różnych dolegliwości. Jest używany od tysięcy lat przez różne kultury na całym świecie. Dziś elektroterapia nadal zyskuje popularność, ponieważ coraz więcej osób dowiaduje się o swoich korzyściach terapeutycznych i łatwości użytkowania. Electro-terapping jest metodą stymulowania nerwów za pomocą elektrostymulacji o niskim napięciu przy niskim prądu. Wykorzystuje impulsy elektryczne do stymulowania różnych włókien nerwowych jednocześnie, co może pomóc w łagodzeniu bólu, zmniejszenia skurczów mięśni i zwiększenia krążenia. Chociaż nie jest tak dobrze znany jak inne rodzaje fizykoterapii, elektroterapia jest równie skuteczna, gdy jest stosowana wraz z innymi metodami. Rzućmy okiem na kilka przykładów, w jaki sposób elektroterapia może pomóc w poradzenie sobie z przewlekłym bólem:

Electro-terapia pomaga w przewlekłym leczeniu bólu


Elektro-terapia może być stosowana wraz z innymi metodami zarządzania bólem, takimi jak leki farmaceutyczne, fizykoterapia, a nawet operacja, w celu zmniejszenia bólu i poprawy jakości życia. Electro-terapia jest najczęściej stosowana w leczeniu bólu neuropatycznego-pobytu wynikającego z uszkodzenia nerwu, takiego jak spowodowane uszkodzeniem rdzenia kręgowego lub cukrzycą. Ból neuropatyczny jest niezwykle trudny do leczenia, szczególnie dlatego, że nie ma na niego prawdziwego „lekarstwa”. Jednak badania wykazały, że elektro-stymulacja jest co najmniej tak samo skuteczna jak leki farmaceutyczne w zmniejszaniu bólu neuropatycznego. Elektro-terapia może być również stosowana, aby pomóc w radzeniu sobie z innymi rodzajami przewlekłego bólu. Na przykład elektroterapia można zastosować do zmniejszenia bólu i zwiększenia przepływu krwi w dolnej części pleców. Podobnie elektroterapia może być stosowana do zwiększenia przepływu krwi w ramionach i dłoniach, co może pomóc złagodzić zapalenie stawów i objawy zespołu tunelu nadgarstka.

Można go stosować wraz z innymi metodami


Electro-terapia może być stosowana jako uzupełnienie innych metod leczenia, takich jak fizykoterapia, operacja i leki. W wielu przypadkach elektroterapia może być stosowana jako samodzielna opcja leczenia oprócz innych metod lub zamiast innych. Electro-terapia może zmniejszyć ból i zwiększyć przepływ krwi w ramionach i dłoniach, co może pomóc w zmniejszeniu objawów zapalenia stawów i zespołu nadgarstka. Podobnie elektroterapia może pomóc złagodzić ból i zwiększyć przepływ krwi w dolnej części pleców, zmniejszając ryzyko obrażeń związanych z bólem dolnej części pleców. Elektro-terapia można również zastosować do zwiększenia przepływu krwi w nogach, co może pomóc zmniejszyć ryzyko zakrzepicy żył głębokich, znanych również jako krzepnięcie krwi w nogach.

Jest skuteczny w leczeniu skurczów mięśni


Jeśli starasz się poradzić sobie z przewlekłym bólem, ponieważ skurcze mięśni uniemożliwiają pełne relaks, elektroterapia można zastosować, aby ułatwić objawy. Skurcze mięśni są mimowolnymi skurczami włókien mięśniowych mięśni, często spowodowanych stresem, lękiem i nerwowością. Zwykle powodują poważny dyskomfort i są trudne do leczenia. Jednak w połączeniu z elektroterapią skurcze mięśni stają się mniej intensywne, łatwiejsze w zarządzaniu i mogą być traktowane jako stan przewlekły. Elektro-terapia może być stosowana, aby ułatwić skurcze mięśni w szyi, ramionach, nogach, plecach i innych obszarach ciała, które są powszechnie dotknięte skurczami mięśni.

Może pomóc w bólu dyskogennym i objawom kulszowym


Przewlekły ból może być niezwykle trudny do zarządzania. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie przewlekły ból, ważne jest, aby zrozumieć podstawową przyczynę bólu, abyś mógł podejmować kroki w celu skuteczniejszego zarządzania nim. Electro-terapia jest skuteczna w leczeniu kilku rodzajów przewlekłego bólu, w tym bólu dyskogennego (ból pochodzący z tyłu) i kulszowej (ból w dolnej części pleców i pośladki spowodowane uszkodzeniem nerwu w nerwu kulszowym). Electro-terapia jest szczególnie przydatna w leczeniu bólu dyskogennego, którym jest ból pochodzący z pleców spowodowany zapaleniem, zapaleniem ścięgien lub przepukliny lub wybrzuszonego dysku. Ból dyskogenny jest niezwykle trudny do leczenia, a leki farmaceutyczne nie okazały się bardzo skuteczne w leczeniu go. Jednak badania wykazały, że elektro-stymulacja jest co najmniej tak samo skuteczna jak leki farmaceutyczne, gdy jest stosowane do leczenia bólu dyskogennego. Electro-terapia jest również skuteczna w zarządzaniu kulszą kulszową, która jest bólem spowodowanym uszkodzeniem nerwu w nerwu kulszowym. Nerw kulszowy biegnie od dolnej z tyłu w dół pośladków do stopy. Może zostać uszkodzony przez uszkodzenie lub choroby zwyrodnieniowe, w tym cukrzycę i stwardnienie rozsiane. Electro-terapia może pomóc złagodzić ten rodzaj bólu, pomagając stymulować nerwy odpowiedzialne za odczuwanie odczuwania stopy i/lub kurczące mięśnie w stopie odpowiedzialnym za chodzenie.

Streszczenie


Elektroerapia jest naturalnym medycyną alternatywną, która wykorzystuje ładunek elektryczny w leczeniu różnych dolegliwości. Jest używany od tysięcy lat przez różne kultury na całym świecie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *