Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Prawda? Masaże są dobre dla Ciebie. Mogą być po prostu najlepszym sposobem na relaks i odprężenie, odłączenie się od codziennych stresów i po prostu bycie obecnym. Ale to nie znaczy, że uzyskanie masażu jest zawsze łatwe. Presja związana z przebywaniem w środowisku, w którym każdy twój ruch jest obserwowany, sprawdzany i analizowany, może czasami sprawiać wrażenie nie do zniesienia. I chociaż większość profesjonalnych masaży nie jest tak bolesna, jak niektórzy opisują, to jednak po ich wykonaniu możesz czuć się spięty i zestresowany. Co dokładnie dzieje się w takich sytuacjach? Przyjrzyjmy się, jak profesjonalny masaż robi z twoim ciałem…

Co się dzieje podczas profesjonalnego masażu?


Jeśli kiedykolwiek miałeś masaż, najprawdopodobniej był to masaż szwedzki. Jest to najpopularniejszy styl masażu, znany ze skuteczności w łagodzeniu bólu i poprawie przepływu krwi. Oprócz kojących ruchów szwedzkich, większość profesjonalistów stosuje również techniki takie jak effleurage, czyli gdy terapeuta wykonuje różne „trzepotliwe” ruchy rękami w celu stymulacji układu nerwowego i rozluźnienia mięśni. Mogą również stosować bardziej tradycyjne techniki masażu, takie jak kompresja, tarcie i relaksacja.

Dlaczego masaż jest dla Ciebie dobry?


Udowodniono, że szwedzkie masaże zmniejszają ból, poprawiają przepływ krwi, poprawiają relaksację i zmniejszają stres. Mogą również pomóc Ci się zrelaksować i zmniejszyć napięcie mięśni, co może pomóc Ci przejść przez dzień z mniejszym bólem ciała. To dlatego, że masaż to coś więcej niż tylko okazja do odłączenia się. Masaże mogą pomóc w budowaniu siły, elastyczności i wytrzymałości sercowo-naczyniowej. To także świetny sposób na zwiększenie zakresu ruchu oraz poprawę postawy i wyrównania. Innymi słowy, profesjonalny masaż może pomóc Ci poczuć się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Jak osiągnąć korzyści z profesjonalnego masażu


Masaż szwedzki jest najczęstszym rodzajem masażu i ma na celu złagodzenie bólu i poprawę ukrwienia. Ale nie jest to jedyny rodzaj masażu, który może ci w tym pomóc. Możesz również skorzystać z masażu tkanek głębokich, aby uwolnić przewlekły ból, zwiększyć siłę i elastyczność oraz poprawić postawę i wyrównanie.

Czy powinieneś iść do profesjonalisty?


Jeśli szukasz szybkiego sposobu na relaks i odstresowanie, zdecydowanie możesz skorzystać z masażu w lokalnym studiu jogi lub na siłowni. I chociaż może to być niedroga opcja, nie będzie tak profesjonalna jak profesjonalny masaż. Jeśli szukasz szybkiego sposobu na złagodzenie stresu, niepokoju i bólu, możesz skorzystać z masażu u znajomego lub w lokalnym spa. Ale nawet z zamiarem odprężenia nie będzie to tak skuteczne, jak profesjonalny masaż. Jeśli szukasz terapeutycznego sposobu na poprawę siły i elastyczności, postawy i wyrównania, z pewnością możesz skorzystać z masażu od znajomego lub profesjonalisty. Ale czy będą w stanie pomóc ci w pełni wykorzystać swój potencjał? Oczywiście na koniec dnia to Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z profesjonalnego masażu. Pamiętaj tylko, że jeśli osoba wykonująca masaż nie jest licencjonowanym masażystą, istnieje duża szansa, że nie uzyska pełnych korzyści z profesjonalnego masażu.

Ostatnie słowa


Jeśli kiedykolwiek miałeś masaż, najprawdopodobniej był to masaż szwedzki. Jest to najpopularniejszy styl masażu, znany ze skuteczności w łagodzeniu bólu i poprawie przepływu krwi. Oprócz kojących ruchów szwedzkich, większość profesjonalistów stosuje również techniki takie jak effleurage, czyli gdy terapeuta wykonuje różne „trzepotliwe” ruchy rękami w celu stymulacji układu nerwowego i rozluźnienia mięśni. Mogą również stosować bardziej tradycyjne techniki masażu, takie jak kompresja, tarcie i relaksacja. Udowodniono, że szwedzkie masaże zmniejszają ból, poprawiają przepływ krwi, poprawiają relaksację i zmniejszają stres. Mogą również pomóc Ci się zrelaksować i zmniejszyć napięcie mięśni, co może pomóc Ci przejść przez dzień z mniejszym bólem ciała. To dlatego, że masaż to coś więcej niż tylko okazja do odłączenia się. Masaże mogą pomóc w budowaniu siły, elastyczności i wytrzymałości sercowo-naczyniowej. To także świetny sposób na zwiększenie zakresu ruchu oraz poprawę postawy i wyrównania. Innymi słowy, profesjonalny masaż może pomóc Ci poczuć się lepiej zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *