Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Fizjoterapia to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób oraz bólu za pomocą aktywnych ćwiczeń, rozciągania i innych technik. Ludzie zwykle zwracają się do fizjoterapeuty, gdy odczuwają ból lub dyskomfort z powodów medycznych. Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi odniesie korzyści z wizyty u fizjoterapeuty, gdy osiągną późną młodość. Nie oznacza to jednak, że powinieneś spieszyć się na pierwszą wizytę: możesz jej potrzebować, gdy tylko wystąpi uraz lub zaczniesz odczuwać objawy choroby podstawowej. Możesz również potrzebować wizyty u fizjoterapeuty, jeśli regularnie uczestniczysz w jakichkolwiek intensywnych zajęciach (np. bieganie, taniec, hokej, piłka nożna) lub regularnie uprawiasz sport (np. golf, tenis).

Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty?


Jeśli odczuwasz ból pleców, szyi, nóg lub innych części ciała, powinieneś udać się do fizjoterapeuty. Chociaż ból może być objawem urazu, może również wskazywać na chorobę. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, dlaczego odczuwasz ból, jest wizyta u fizjoterapeuty. Im szybciej go zobaczysz, tym bardziej prawdopodobne jest, że twój ból się poprawi. Jeśli dochodzisz do siebie po kontuzji, musisz wcześniej niż później odwiedzić fizjoterapeutę. Kiedy jesteś kontuzjowany, a twoje mięśnie są słabe, możesz odczuwać ból, a nawet stan zapalny. W takim przypadku konieczna będzie wizyta u fizjoterapeuty, który wyleczy przyczynę i zapobiegnie dalszym powikłaniom.

Czy powinieneś zobaczyć się z fizjoterapeutą urazów sportowych lub terapeutą zajęciowym?


Jeśli cierpisz na kontuzję sportową, powinieneś udać się do fizjoterapeuty. Urazy sportowe są powszechne i występują z wielu powodów. Niektóre kontuzje mogą być spowodowane niewłaściwą techniką, złym sprzętem, intensywnym harmonogramem treningów, brakiem odpoczynku, predyspozycjami genetycznymi itp. Fizjoterapeuta urazu sportowego może pomóc Ci zrozumieć, co się stało i jak możesz temu zapobiec w przyszłości. Fizjoterapeuta może również pomóc w rehabilitacji. Rehabilitacja to proces przywracania organizmu do stanu funkcjonalnego. Terapeuci zajęciowi koncentrują się na pomocy pacjentom, którzy doświadczają bólu i objawów związanych z wykonywaną pracą.

Czy Twój ból pleców jest spowodowany Twoją pracą?


Czasami ból pleców spowodowany pracą jest powodem wizyty u fizjoterapeuty. Niektóre prace, takie jak podnoszenie ciężarów, powtarzalne czynności lub długotrwałe nawyki postawy, mogą narazić Cię na ból pleców. Ból pleców może z czasem ulec poprawie i stać się bardziej dotkliwy wraz z wiekiem. Ból pleców spowodowany pracą może być również oznaką konieczności zmiany środowiska pracy, harmonogramu lub stanowiska. Możesz nawet zdecydować się na przerwę w pracy.

Czy powinieneś zobaczyć się z fizjoterapeutą w celu leczenia bólu stawów?


Jeśli masz bóle stawów, powinieneś udać się do fizjoterapeuty. Ból stawów może być spowodowany niektórymi chorobami lub infekcjami, starzeniem się lub urazami. Jeśli masz ból stawów, fizjoterapeuta może zalecić zastrzyki stawowe w celu złagodzenia bólu lub przepisać leki przeciwbólowe. Fizjoterapeuci mogą również pomóc w radzeniu sobie z bólem stawów, zalecając ćwiczenia, modyfikując rutynę lub sugerując sprzęt, który może pomóc w lepszym wykonywaniu zadań.

Czy powinieneś zobaczyć fizjoterapeutę w leczeniu otyłości?


Jeśli chcesz schudnąć, możesz zacząć od wizyty u fizjoterapeuty. Fizjoterapeuta odchudzający może pomóc Ci zidentyfikować wyzwalacze związane z wagą i opracować plan odchudzania, który będzie dla Ciebie najlepszy. Mogą również zalecić zmiany w diecie, aktywność fizyczną lub połączenie wszystkich trzech, aby pomóc Ci schudnąć. Twój Fizjoterapeuta może również pomóc Ci utrzymać nowy styl życia po osiągnięciu docelowej wagi. Mogą pomóc Ci zidentyfikować potencjalne problemy, takie jak zachcianki na jedzenie lub odzyskanie wagi.

Wniosek


Fizjoterapeuta może pomóc w powrocie do zdrowia po urazie lub opanowaniu bólu, ale może również pomóc w leczeniu otyłości lub zrzuceniu wagi. Istnieje wiele odmian fizjoterapii iw wielu przypadkach fizjoterapeuta może pomóc we wszystkich tych problemach, więc nie czekaj, aż zaczniesz odczuwać ból. Ponadto nie trzeba mieć nadwagi, aby skorzystać z programu fizjoterapii. Przy odpowiednim podejściu każdy może poczuć się lepiej i mieć więcej energii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *