Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Zespół cieśni nadgarstka, znany również jako zespół cieśni kanału nadgarstka, to powszechna dolegliwość, która może znacząco wpłynąć na jakość życia. Ten stan jest spowodowany uciskiem nerwu środkowego, który przechodzi przez wąski kanał w nadgarstku, zwany cieśnią nadgarstka. Objawy zespołu cieśni nadgarstka mogą obejmować ból, mrowienie, drętwienie i osłabienie w dłoni i palcach. Jednak istnieje dobra wiadomość: masaż Poznań może być skuteczną formą terapii, pomagającą łagodzić objawy i przywracać sprawność.

Przeczytaj również: Skurcze mięśniowe. Jak fizjoterapia i rehabilitacja mogą pomóc w ich leczeniu?

Zrozumienie zespołu cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka jest wynikiem ucisku na nerw środkowy, który przebiega przez cieśń nadgarstka. Warto zrozumieć, co dokładnie dzieje się w tym procesie

Cieśń nadgarstka to wąski przestrzeń w nadgarstku, przez którą przebiega nerw środkowy i kilka ścięgien. W przypadku obrzęku lub zapalenia, przestrzeń ta może się zwężać, co prowadzi do ucisku na nerw.

Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują ból, mrowienie, drętwienie i osłabienie w dłoni, szczególnie w palcach kciuka, wskazującego, środkowego i częściowo serdecznego. Objawy te mogą prowadzić do trudności w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak trzymanie przedmiotów czy przewracanie stron książki.

Masaż jako forma terapii

Masaż jest jednym z wielu dostępnych sposobów leczenia zespołu cieśni nadgarstka. Może pomóc w rozluźnieniu napiętych mięśni i tkanek w okolicach nadgarstka, co może zmniejszyć ucisk na nerw. To z kolei przynosi natychmiastową ulgę w przypadku bólu i mrowienia. Ponadto, masaż stymuluje krążenie krwi w obszarze nadgarstka, co przyspiesza proces gojenia i redukcji obrzęku. Regularne sesje masażu z pewnością pomogą w przywróceniu pełnego zakresu ruchu w nadgarstku, co jest istotne dla normalnego funkcjonowania.

Co więcej, masaż może pomóc w rozluźnieniu napiętych tkanek, które mogą uciskać nerw środkowy. To może pomóc w zmniejszeniu objawów, takich jak drętwienie i osłabienie.

Zespół cieni nadgarstka a wartość profesjonalnej pomocy

Chociaż masaż może przynieść ulgę, warto skonsultować się z profesjonalnym masażystą lub terapeutą manualnym, który ma doświadczenie w leczeniu zespołu cieśni nadgarstka. Profesjonalista może dostosować techniki masażu do indywidualnych potrzeb pacjenta i skierować go na inne formy terapii, jeśli będzie to konieczne.

Zespoł cieśni nadgarstka może być uciążliwym schorzeniem, ale istnieje wiele metod leczenia, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów i przywracaniu funkcji nadgarstka. Masaż jest jednym z tych skutecznych sposobów, pomagając w rozluźnieniu mięśni, poprawie krążenia krwi i zmniejszeniu napięcia nerwów.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *