Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Jonoforeza jest procedurą powszechnie stosowaną w leczeniu warunków spowodowanych nadmiarem jonów w twoim ciele. Służy również do usuwania nadmiaru jonów z organizmu, co może prowadzić do różnych powikłań, w tym uszkodzenia nerek, problemów z sercem i bólu głowy. Jeśli masz którekolwiek z tych obaw i chcesz dowiedzieć się więcej o tym leczeniu, kontynuuj czytanie szczegółów.

Co to jest jonoforezy?


Gdy prąd elektryczny jest przepuszczany przez roztwór zawierający jony, ładunek elektryczny przyciąga wodę z otaczającej tkanki. W zależności od stężenia jonów i napięcia powstały prąd elektryczny spowoduje puchnięcie tkanki, zwiększając w ten sposób przepuszczalność. Może być stosowany do nawadniania skóry, usuwania toksyn z organizmu, leczenia oparzeń i wywołania rozluźnienia mięśni w celu złagodzenia bólu.

Jak działa jonoforesa?


W jonoforezy prąd elektryczny przechodzi przez roztwór zawierający pozytywnie naładowane jony. Jony te przyciągają wodę z otaczającej tkanki, powodując jej puchnięcie. Ten wzrost objętości pozwala na zwiększoną przepuszczalność, ostatecznie umożliwiając usuwanie jonów.

Zastosowania jonoforezy: jak jest stosowany w medycynie?

  • Leczenie stanów skóry: To leczenie stosuje się w celu zmniejszenia infekcji i wyeliminowania toksyn z organizmu. Nadmiar komórek Sebum i martwych skóry są usuwane przez jonoforeza. Zmniejsza to ryzyko rozwoju infekcji i zaburzeń zapalnych. Jonoforeza służy do usuwania toksyn z ciała, w tym pestycydów i metali ciężkich.
  • Traktowanie zaburzeń nerek: Ta obróbka jest stosowana w celu zmniejszenia ilości produktów odpadowych w moczu, zmniejszając w ten sposób ryzyko uszkodzenia nerek.
  • Leczenie stanu zapalnego: To leczenie stosuje się w celu zmniejszenia stanu zapalnego w różnych częściach ciała, w tym stawów, mięśni i nerwów. Można go również użyć do zmniejszenia bólu.
  • Stymulowanie wzrostu włosów: Prąd elektryczny z jonoforezy może być stosowany do stymulowania wzrostu włosów na skórze głowy. To leczenie jest stosowane w połączeniu z innymi lekami w leczeniu łysienia.
  • Relaksujące mięśnie: Mięśnie są podrażnione i napięte w wielu chorobach, w tym w Alzheimer, Parkinson i stwardnienie rozsiane. Jonoforeza może być stosowana w celu zmniejszenia wrażliwości mięśni na ból.
  • Zwiększenie przepływu krwi i funkcji: jonoforeza może być stosowana w celu poprawy przepływu krwi i funkcjonowania w ciele. Można go stosować w leczeniu różnych stanów, w tym zaburzenia nerek, chorób serca i niskiego ciśnienia krwi.

Kwestie bezpieczeństwa w jonoforezy


Nie ma zagrożeń dla zdrowia związanego z tym leczeniem. Jednak ludzie, którzy są nadwrażliwe wobec jonoforezy, mogą doświadczyć palenia podczas leczenia. Możesz także rozwinąć reakcję alergiczną na roztwór stosowany w jonoforezy. Obie te reakcje można leczyć za pomocą leków. Zaleca się kilka środków ostrożności podczas jonoforezy. Nie powinieneś stosować tego zabiegu na złamanej skórze lub obszarach z wysypką skórną. Powinieneś również unikać używania jonoforezy na spalonych obszarach.

Wniosek


Jonoforeza jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia warunków spowodowanych nadmiarem jonów w twoim ciele. Służy również do usuwania nadmiaru jonów z ciała, co może prowadzić do powikłań, w tym uszkodzenia nerek, problemów z sercem i bólu głowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym leczeniu, czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *