Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Zaburzenia równowagi to sytuacja, w której organizm człowieka nie jest w stanie utrzymać stabilnego położenia ciała i kontrolować swojego ruchu w sposób właściwy i skuteczny. Mogą objawiać się jako zawroty głowy, trudności w utrzymaniu równowagi, niestabilność postawy, chwiejność chodu, trudności w koordynacji ruchów oraz upadki.

Zaburzenia równowagi mogą mieć wiele przyczyn. W tym problemy z układem nerwowym, zaburzenia sensoryczne, choroby ucha wewnętrznego. Ponadto zaburzenia widzenia, choroby serca, choroby metaboliczne, infekcje, urazy mózgu, a także niektóre leki. Zaburzenia równowagi są częstym problemem wśród osób starszych, ale mogą dotyczyć również osób w każdym wieku. W niektórych przypadkach zaburzenia równowagi mogą być łagodne i łatwe do kontrolowania. Jednakże w innych mogą prowadzić do poważnych komplikacji i ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Kinesiotaping – poznaj moc specjalistycznych taśm

Zaburzenia równowagi – leczenie fizjoterapeutyczne

Leczenie fizjoterapeutyczne jest często stosowane w przypadku zaburzeń równowagi. Fizjoterapeuta może pomóc w diagnozowaniu przyczyn zaburzeń równowagi i opracowaniu planu leczenia, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Podczas leczenia fizjoterapeutycznego, fizjoterapeuta może wykorzystać różne techniki, takie jak ćwiczenia równowagi, trening siłowy, trening koordynacji i równowagi, trening sensoryczny, masaż Poznań oraz terapię manualną. Celem terapii jest poprawa równowagi, zwiększenie siły mięśniowej, poprawa koordynacji ruchowej, oraz zwiększenie świadomości ciała i propriocepcji.

Fizjoterapia Poznań może być skutecznym sposobem na poprawę funkcji równowagi u osób z zaburzeniami równowagi. Jednak, czasami konieczne może być także stosowanie innych metod leczenia, takich jak farmakoterapia, terapia słuchowa lub interwencje chirurgiczne. Wszystko zależy od przyczyny zaburzeń równowagi i indywidualnych potrzeb pacjenta.

Pomoże masaż tkanek głębokich!

Masaż tkanek głębokich może być pomocny w leczeniu niektórych zaburzeń równowagi. Jest techniką masażu, która ma na celu dotarcie do głębszych warstw mięśni i tkanek. W celu złagodzenia napięcia mięśniowego, redukcji bólu i poprawy krążenia.

W przypadku zaburzeń równowagi, które są spowodowane problemami z mięśniami i tkanekmi, masaż tkanek głębokich może przynieść pewne korzyści. Poprzez złagodzenie napięcia mięśniowego i zwiększenie elastyczności tkanek miękkich, masaż może pomóc w poprawie równowagi i koordynacji ruchowej.

Jednak, w przypadku zaburzeń równowagi spowodowanych innymi przyczynami, takimi jak problemy z układem nerwowym lub chorobami metabolicznymi, masaż tkanek głębokich może nie przynieść pożądanych rezultatów. W takich przypadkach, konieczne może być zastosowanie innych metod leczenia. Takich jak ćwiczenia równowagi, trening siłowy, trening koordynacji i równowagi, trening sensoryczny lub farmakoterapia.

W każdym przypadku, przed rozpoczęciem leczenia, ważne jest ustalenie przyczyny zaburzeń równowagi i opracowanie planu leczenia, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *