Telefon

+48 796 634 443

Email

sz.budnik@o2.pl

Godziny otwarcia

pon. - pt.: 8:00 - 18:30

Masaż jest jedną z najstarszych terapii leczniczych. Pierwsze masaże wykonywano w Chinach oraz Indiach. Przypisywano im znaczenie zarówno w obrzędach religijnych, jak i medycynie ludowej. W wyniku licznych badań jasno stwierdzono, iż ma on bardzo korzystny wpływ na zdrowie ludzkie, jest pomocny przy wielu schorzeniach. Stopniowo przez wieki kształtowały się rozmaite rodzaje masażu, wraz z postępem i zyskiwaniem coraz to większej wiedzy o ludzkim ciele.

Masaż to metoda fizyczna, polegająca na manipulowaniu tkanek miękkich ciała w celu uzyskania korzystnego wpływu na organizm. Podczas niego wykorzystuje się różne techniki, takie jak ugniatanie, głaskanie, wyciskanie, rozciąganie, drążenie i wibracje. Masaż można stosować do różnych celów, takich jak łagodzenie bólu mięśni i stawów, zmniejszanie napięcia mięśniowego, poprawa krążenia krwi i limfy, redukcja stresu i poprawa samopoczucia. Można go również stosować w terapii fizycznej i rehabilitacji po urazach lub operacjach, aby pomóc w przywróceniu normalnej funkcji ciała.

Masaż – rodzaje

  • Masaż klasyczny – najpopularniejsza forma masażu o średniej intensywności i czasie dobieranym w zależności do potrzeb pacjenta. Jest to masaż polecany szczególnie osobom które zmagają się z przewlekłym bólem mięśni oraz stawów.
  • relaksacyjny – to połączenie masażu klasycznego z technikami przeciwstresowymi. Powolny sposób wykonywania masażu pozwala w pełni się odprężyć i usunąć zbędne napięcie z ciała. Masaż relaksacyjny łagodzi stany nerwowe, bóle głowy, bóle napięciowe w okolicy karku oraz nerwice i migreny.
  • sportowy – cechuje go zdecydowanie większa dynamika i siła nacisku na tkanki i mięśnie pacjenta. Kierowany jest głównie do sportowców w okresie przygotowawczym, jak i do osób aktywnych dbających o kondycje swojego ciała. Masaż ten przyspiesza regeneracje mięśni i zapobiega stanom przeciążeniowym ścięgien oraz więzadeł.
  • tkanek głębokich – ma na celu zwiększenie elastyczności tkanek i poprawę ich ukrwienia. Ponadto zmniejszenie napięcia mięśni oraz wzrost ruchomości w stawach. Masażysta pracuje na ścięgnach i brzuścach mięśniowych.
  • modelujący sylwetkę – to praca na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej, odprowadzenie toksyn, regulacja płynów ustrojowych oraz wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów.