Siedzący tryb życia oraz brak ruchu wpływają negatywnie na wszystkie aspekty naszego życia. Co ciekawe, to najczęstszy powód dolegliwości kostnych i mięśniowych. Jeśli doszło u Ciebie do zaniedbania w zakresie zdrowia fizycznego i nie wiesz, jak wrócić na właściwe tory, ponieważ przy próbach wykonywania ćwiczeń ruchowych odczuwasz ból – konsultacja fizjoterapeutyczna to usługa dla Ciebie! Życie z codziennym bólem obniża naszą sprawność psychoruchową, prowadząc do obniżenia komfortu życia – a przecież nie musi tak być! Nawet początkowo niepozorny ból w łopatce czy odcinku szyjnym, może przerodzić się w trwałe zwyrodnienie lub prowadzić do zespołów chorobowych.
A może w Twoim życiu pojawiła się pierwsza kontuzja? Jesteś po zabiegu operacyjnym i chcesz jak najszybciej odzyskać sprawność ruchową? Skontaktuj się ze mną – wspólnie poradzimy sobie z Twoim problemem. Niezależnie od tego czy prowadzisz siedzący tryb życia czy regularnie uprawiasz sport.
Na czym polega konsultacja fizjoterapeutyczna?
Podczas pierwszego spotkania z fizjoterapeutą przeprowadzana jest konsultacja. Jej celem jest zdiagnozowanie problemu zdrowotnego i opracowanie programu powrotu do zdrowia, dopasowanego do indywidualnej sytuacji pacjenta.
Konsultacja fizjoterapeutyczna rozpoczyna się od wywiadu na temat objawów, historii choroby, schorzeń współistniejących, przyjmowanych leków itp. Następnie są przeprowadzone badania. Badanie czynnościowe ma za zadanie przedstawić fizjoterapeucie pracę narządów ruchu pacjenta – pełność zakresu ruchu oraz blokady i ograniczenia bólowe poszczególnych stawów lub partii mięśni. Jest to niezbędne do ustalenia planu terapii oraz jego intensywności. Na podstawie zebranej wiedzy, fizjoterapeuta określi:
- rodzaj schorzenia
- stadium zaawansowania
- możliwości rehabilitacji dla danego schorzenia
- indywidualny plan fizjoterapii
- ilość sesji terapeutycznych i ich częstotliwość
- instruktaż ćwiczeń domowych
Na konsultacje fizjoterapeutyczne może umówić się każdy bez względu na wiek oraz stan zdrowia. Dodatkowo istnieje naprawdę wiele wskazań do stosowania u pacjentów fizjoterapii. Jest ona elementem leczenia chorób i kontuzji układu ruchu, częścią rehabilitacji pooperacyjnej i pourazowej, wykorzystuje się ją w ramach profilaktyki, u dzieci borykających się z wadami postawy, osób starszych, przewlekle chorych i w wielu innych przypadkach.
Zobacz inne oferowane usługi!