Masaż modelujący ma na celu usuwanie defektów estetycznych, które zaburzają poczucie własnej wartości i estetyki ciała. Mam na myśli cellulit, utratę jędrności i elastyczności skóry. Modeluje sylwetkę w ważnych dla danego pacjenta partiach ciała. Przy zastosowaniu odpowiednich preparatów czy kosmetyków oraz w połączeniu z ćwiczeniami i dietą masaż wspiera redukcję tkanki tłuszczowej, jednak nie jest to masaż, który działa odchudzająco! Wykonywany jest na bazie specjalnych olejków drenujących i preparatu wyszczuplającego.
Masaż modelujący – wpływ na odchudzanie
Jak już wspomniałam we wstępie – masaż modelujący sylwetkę nie odchudza! Jednakże po wykonaniu zabiegu, pacjentowi może się tak wydawać. Dlaczego? Ze względu na to, że pozytywny rezultat osiąga się przez wpływ na gospodarkę wodno-elektrolitową, poprawę krążenia, dotlenienie i usprawnienie odprowadzania toksyn z masowanych obszarów. Masaż modelujący sylwetkę stanowi doskonałe i skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzającej. W połączeniu z odpowiednim ćwiczeniami oraz dietą i kosmetykami wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i uelastycznia skórę.
Tak naprawdę nie ma specjalistycznej odmiany masażu, którego celem jest odchudzanie. W masażu modelującym stosuje się różne techniki masażu klasycznego oraz inne rodzaje masaży specjalistycznych, wykonywanych ręcznie i za pomocą przyrządów.
Na czym polega modelowanie sylwetki?
Po pierwsze, masaż pozytywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej oraz guzków w postaci złogów tłuszczowych, które są odpowiedzialne za nierówności w strukturze skóry. Szczególną uwagę zwraca się na obszary zagrożone lub objęte odkładaniem się tkanki tłuszczowej oraz występowaniem cellulitu. Ruchy podczas takiego masażu powinny być wykonywane dość silnie i rytmicznie w celu mobilizacji położonej głębiej tkanki tłuszczowej. Jednakże tkanka ta nie jest rozbijana, masaż nie przyczynia się więc do jej redukcji.
Jednakże omawiany zabieg polega na mechanicznej stymulacji tkanki łącznej. Wpływa więc korzystnie na właściwości włókien, które odpowiedzialne są za napięcie skóry (elastyny i kolagenu). Uzyskana tą drogą poprawa jędrności skóry ma szczególne znaczenie u osób poddanych zabiegowi liposukcji lub intensywnie odchudzających się, u których widoczny jest nadmiar luźnej tkanki skórnej.
Po masażu modelującym, możesz również zauważyć poprawę ukrwienia skóry, tkanki podskórnej i mięśni. Mobilizacja krążenia powoduje lepsze odżywienie i dotlenienie masowanych struktur oraz szybsze usuwanie substancji toksycznych. Lepsze odżywienie wpływa także pozytywnie na koloryt skóry. Ponadto zauważalne jest zmniejszenie efektu, tzw. skórki pomarańczowej, charakterystycznej dla cellulitu. W wyniku zniwelowania nierównomiernie nagromadzonych złogów tkanki tłuszczowej i obrzęków, skóra staje się bardziej gładka.
Poznaj również inne rodzaje masażu, które są oferowane w ramach usług!